KYTAROVÝ ORCHESTR

Kytarový orchestr Eurydika byl vytvořen pro souborovou hru žáků kytarového oddělení, navštěvují jej žáci od 4.ročníku, kteří studují obor hry na klasickou kytaru. 


Název pochází po souboru, který vedl kolega kytarista, skladatel Jan Krajník. Na jeho památku od školního roku 2021/2022 nese jméno Eurydika současný kytarový orchestr. 


Repertoár je opravdu pestrý, od skladeb vážné hudby středověku až po populární, současnou hudbu. Žáci si postupně tříbí svůj hudební vkus, tudíž si tu každý najde oblíbený kousek hudby. Upevňují si základy kolektivní spolupráce a odpovědnost vůči svým spoluhráčům za pečlivou domácí přípravu. Aranže vybírá či vytváří sám pedagog. Tónové barevnosti orchestru dodává basová klasická kytara, případně percussivní či jiné hostující sólové nástroje.


V dubnu 2022 jsme na návrh kolegy Antonína Parise ze ZUŠ Turnov obnovili tradici spojeného kytarového orchestru CORTHICA, který je složený ze žáků a učitelů ZUŠ libereckého kraje. V současné době spolupracujeme se ZUŠ Turnov a Mnichovo Hradiště.


Vedoucí souboru je Nikola Poláčková DiS.