13. ročník celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů Světlo za Lidice 2019

přidáno: 3. 9. 2019 10:16, autor: Iuventus gaude   [ aktualizováno 3. 9. 2019 10:25 ]
Dětský pěvecký sbor IUVENTUS, GAUDE! při ZUŠ Jablonec nad Nisou byl již po čtvrté delegován libereckým krajem k účasti na pietní akci Světlo za Lidice.


V letošním roce sbor vyslal své přípravné oddělení chlapeckého sboru Domni, gaudete! (Pánové, radujte se!) s repertoárem blízkým idee památky lidickým dětem. Chlapci přednesli 3 skladby z francouzského filmu Slavíci v kleci. Ve všech písních volají děti po volnosti, svobodě a štěstí. 30 jabloneckých chlapců si k provedení písní přivezlo i kostýmy ve francouzském stylu.


Díky laskavé nabídce kraje a organizátorů sbor využil pohostinnost kladenských škol a prodloužil svůj pobyt přes noc. Chlapci tak byli účastni večerního pietního zahájení v pátek 14. června a v sobotu se zúčastnili jak vlastního vystoupení , tak vystoupení všech delegovaných sborů celé ČR při provedení tří společných písní, z nichž jednu se všemi sbory nacvičil a řídil i sbormistr jabloneckého sboru, MgA. Tomáš Pospíšil.


Projekt byl podpořen Libereckým krajem, záštitu nad účastí jabloneckého sboru převzal náměstek hejtmana Petr Tulpa. Děkujeme.

Napsali o nás:

Comments