Soustředění sboru Amici, gaudete! pohledem maminky

přidáno: 17. 11. 2018 15:17, autor: Iuventus, gaude!

Na úvod musím říct, že jsem se hodně těšila na krásnou hudbu a úžasný zpěv, a trochu se obávala případné neštovicové epidemie. První nastalo, druhé, naštěstí, ne. A co ještě nastalo?

-          Holky (a kluk) si vzájemně hodně pomáhají, starší přímo cíleně oslovují nováčky a snaží se jim ve všem pomoct, často dřív než si sami řeknou. Jednou z nich budou výborní manažeři.

-          Stýskání po mamince proběhlo jen první večer, pak už děti byly nadšené společnými aktivitami a vlastní zábavou, a nepřítomnost maminky už neřešily. Takže maminky, buďte v klidu, děti si to naprosto užily a vy, doufám, volné večery taky.

-          Neúnavná ochota neustále zpívat, a nádherně zpívat, a zkoušet dokolečka. Děti mají talent i těch pověstných 10% dřiny k tomu. A že jen po pečlivé práci přijde úspěch, ocení v budoucnu všichni.

-          Animační tým z „většího“ sboru Iuventus, gaude! Terezka a Tomáš vymysleli nádhernou hru na vědecko-chemickém základě. Bylo krásné sledovat, jak se všichni ponořili do vědeckého bádání, louka se změnila ve velké skladiště chemikálií a jídelna v laboratoř a malí aspiranti Nobelové ceny mohutně bádali. K čemu drahé rekvizity a hračky, když stačí fantazie.

-          Sbormistři jsou profesionálové, takže výborná práce se sborem byla očekávaná. Ale oni jeli snad na 200%, neúnavní, neustále vymýšlející, co jak zlepšit a jak sboru zpestřit repertoár, užít si pobyt, vytvořit vzájemné vztahy. Učitelé, skladatelé, trenéři, kouči, psychologové, lékaři, poradci a linka důvěry, vše v týmu dvou lidí. Neuvěřitelné. Zázraky na počkání.

Jsem velmi šťastná, že jsem se mohla, jako nezpěvák a nováček „z ulice“, soustředění účastnit. Za ty tři dny jsem doslala dávku pozitivních emocí a energie minimálně na zbytek roku. Díky moc!

Denisa Hojsáková

Video na YouTube


Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii IUVENTUS, GAUDE!‎ > ‎ Fotografie


Comments