Ohlédnutí za podzimním soustředěním Amíků

přidáno: 14. 12. 2019 7:38, autor: Iuventus gaude   [ aktualizováno 14. 12. 2019 8:08 ]
Letošní podzimní soustředění našeho předkoncertního oddělení Amici, gaudete! se konalo na Chatě Javor v nedalekém Jindřichově.
Máme pro Vás několik postřehů od dospěláků a spoustu fotografií ve fotogalerii, tak nahlédněte ;)

Všem hlídacím maminám a taťkům moc děkujeme za pomoc, rovněž za pořízení fotografií a videí.

“Štafetu jsem od maminky Martiny přebrala v pátek odpoledne. Holky pilně trénovaly zpěv pod vedením Terezky a Honzy (členů sboru Iuventus, gaude!). S následným bolením v krku od zpěvu jim poté pomohla hlasová poradkyně Lucka Fürstová.

Po hlasovém klidu při sledování muzikálu a po večeři (uzené s kaší a koláč) holky předvedly své herecké schopnosti ve scénkách, které si rozdělené na čtyři skupiny připravily ve chvílích volna. Scénky musely splňovat určitý styl (drama, telenovela,...) a obsahovat určená slova - holky byly skvělé a všichni jsme se moc pobavili. Poté následovalo "kolečko", kde se všichni už v pyžamech sesedali do kruhu a v přítmí pouze při svíčce si povídali o tom, co jim zpívání a chození do sboru dává (přidali se i někteří Iuvenťáci, aby se podělili o své zkušenosti) .... Pak měly holky čas pro sebe a večerku v 22.30 h.

Druhý den byl budíček v 8.30. Po snídani proběhla přehlídka s velkou fantazií vyrobených "motorů do letadla na ponožkový pohon" s prezentací a následné vyhlášení vítězů. Do oběda pak holky trénovaly zpěv, aby jejich odpolední koncert pro rodiče byl co nejlepší. Po obědě (čočková polévka a makaróny) následovalo balení, hlasový klid při dokoukání muzikálu a pak už jen svačinka a poslední zkoušky před příjezdem rodičů - před koncertem, který se dle mého holkám moc povedl."
maminka Kateřina


​​"Kromě toho, že se dívky naučily nové písně, stihly se proletět letadlem a ztroskotat, ale v džungli hlady neumřely a překonaly všechny nástrahy. A ještě si vyrobily nový motor na odlet domů.
Děvčata si soustředění užila, ranni hudební budíček už netrpělivě vyhlížela.
Děkujeme za poskytnutí zázemí majitelům Chaty Javor a za dobré jídlo, žádné zbytky nezůstávaly."
maminka Martina

Video na YouTube


Comments