Sborové aktualitky

DŮLEŽITÉ - VÝUKA PĚVECKÝCH SBORŮ OD 11. 5. 2020

přidáno: 5. 5. 2020 12:02, autor: Iuventus gaude

Milí rodiče, milí sboráci a sboráčci

od pondělí 11. května až do konce školního roku vláda ČR povoluje na ZUŠ dětské sborové zpívání a to s maximálním počtem 15 dětí ve zkušebně.
Rádi bychom umožnili vašim dětem kratší setkání po těchto skupinách za dodržení všech bezpečnostních hygienických podmínek.
Sborové zpívání může dětem oživit vzájemné kontakty a společná tvůrčí práce jim může osvěžit často náročnou domácí školu. 
Potřebujeme však vaše závazné vyjádření.
 
Pokud se vaše dítě zúčastní společných zkoušek, zajistíme:
1/ Veškerá hygienická opatření, jak o nich informuje vedení školy zde .
2/ Upravíme prostor zkušebny tak, aby děti mezi sebou dodržovaly minimálně 2 metry a nemusely mít dle ustanovení vlády při zpěvu roušku (zpěv s rouškou bude samozřejmě možný :-)
3/ Podle počtu zájemců rozdělíme děti do skupin tak, aby jim společné zpívání přineslo co největší užitek. 
Zkoušky sborů by probíhaly v časech původního rozvrhu, v případě dělení sboru na skupiny pak ve zkráceném čase.

Děkujeme za vaše závazné vyjádření v anketě co nejdříve, nejpozději do čtvrtečního večera 7. května 2020:


Doufáme, že se s vašimi dětmi již v příštím týdnu setkáme a společná setkání s kamarády a společným zpíváním je v ničem neohrozí a přinesou jim jen užitek.

Na vaše děti se těší
Blanka, Anežka a Tomáš

Ohlédnutí za podzimním soustředěním Amíků

přidáno: 14. 12. 2019 7:38, autor: Iuventus gaude   [ aktualizováno 14. 12. 2019 8:08 ]

Letošní podzimní soustředění našeho předkoncertního oddělení Amici, gaudete! se konalo na Chatě Javor v nedalekém Jindřichově.
Máme pro Vás několik postřehů od dospěláků a spoustu fotografií ve fotogalerii, tak nahlédněte ;)

Všem hlídacím maminám a taťkům moc děkujeme za pomoc, rovněž za pořízení fotografií a videí.

“Štafetu jsem od maminky Martiny přebrala v pátek odpoledne. Holky pilně trénovaly zpěv pod vedením Terezky a Honzy (členů sboru Iuventus, gaude!). S následným bolením v krku od zpěvu jim poté pomohla hlasová poradkyně Lucka Fürstová.

Po hlasovém klidu při sledování muzikálu a po večeři (uzené s kaší a koláč) holky předvedly své herecké schopnosti ve scénkách, které si rozdělené na čtyři skupiny připravily ve chvílích volna. Scénky musely splňovat určitý styl (drama, telenovela,...) a obsahovat určená slova - holky byly skvělé a všichni jsme se moc pobavili. Poté následovalo "kolečko", kde se všichni už v pyžamech sesedali do kruhu a v přítmí pouze při svíčce si povídali o tom, co jim zpívání a chození do sboru dává (přidali se i někteří Iuvenťáci, aby se podělili o své zkušenosti) .... Pak měly holky čas pro sebe a večerku v 22.30 h.

Druhý den byl budíček v 8.30. Po snídani proběhla přehlídka s velkou fantazií vyrobených "motorů do letadla na ponožkový pohon" s prezentací a následné vyhlášení vítězů. Do oběda pak holky trénovaly zpěv, aby jejich odpolední koncert pro rodiče byl co nejlepší. Po obědě (čočková polévka a makaróny) následovalo balení, hlasový klid při dokoukání muzikálu a pak už jen svačinka a poslední zkoušky před příjezdem rodičů - před koncertem, který se dle mého holkám moc povedl."
maminka Kateřina


​​"Kromě toho, že se dívky naučily nové písně, stihly se proletět letadlem a ztroskotat, ale v džungli hlady neumřely a překonaly všechny nástrahy. A ještě si vyrobily nový motor na odlet domů.
Děvčata si soustředění užila, ranni hudební budíček už netrpělivě vyhlížela.
Děkujeme za poskytnutí zázemí majitelům Chaty Javor a za dobré jídlo, žádné zbytky nezůstávaly."
maminka Martina

Video na YouTube


Dotočná - promítání dokumentu o IG! v České televizi

přidáno: 28. 11. 2019 6:41, autor: Romana Císařová


Chyběli jste na dotočné, na které se promítal film o našem sboru? Nesmutněte a mrkněte sem na krátký článek od Tomáše a video. 


Najdete tam také odkaz na iVysílání, kde je možné celý dokument shlédnout ;-)


13. ročník celostátní přehlídky dětských pěveckých sborů Světlo za Lidice 2019

přidáno: 3. 9. 2019 10:16, autor: Iuventus gaude   [ aktualizováno 3. 9. 2019 10:25 ]

Dětský pěvecký sbor IUVENTUS, GAUDE! při ZUŠ Jablonec nad Nisou byl již po čtvrté delegován libereckým krajem k účasti na pietní akci Světlo za Lidice.


V letošním roce sbor vyslal své přípravné oddělení chlapeckého sboru Domni, gaudete! (Pánové, radujte se!) s repertoárem blízkým idee památky lidickým dětem. Chlapci přednesli 3 skladby z francouzského filmu Slavíci v kleci. Ve všech písních volají děti po volnosti, svobodě a štěstí. 30 jabloneckých chlapců si k provedení písní přivezlo i kostýmy ve francouzském stylu.


Díky laskavé nabídce kraje a organizátorů sbor využil pohostinnost kladenských škol a prodloužil svůj pobyt přes noc. Chlapci tak byli účastni večerního pietního zahájení v pátek 14. června a v sobotu se zúčastnili jak vlastního vystoupení , tak vystoupení všech delegovaných sborů celé ČR při provedení tří společných písní, z nichž jednu se všemi sbory nacvičil a řídil i sbormistr jabloneckého sboru, MgA. Tomáš Pospíšil.


Projekt byl podpořen Libereckým krajem, záštitu nad účastí jabloneckého sboru převzal náměstek hejtmana Petr Tulpa. Děkujeme.

Napsali o nás:

Dirait-on

přidáno: 4. 6. 2019 7:04, autor: Iuventus gaude   [ aktualizováno 4. 6. 2019 7:15 ]

Milí rodiče,


je tomu již měsíc a den, kdy proběhl logisticky asi nejnáročnější koncert čtyř oddělení dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude!

Tento koncert byl bakalářskou zkouškou naší sbormistryně Anežky Gráttové a proběhl v krásném barokním kostele sv. Michaela na Smržovce.


S radostí se s Vámi chceme podělit o milou atmosféru celého koncertu v přiloženém videu i na fotografiích.  
Několik fotografií od Martina Morávka (fotogalerie se otevře po kliknutí na obrázek):A ještě jedna fotogalerie od FOTOS-TANVALD.CZ (fotogalerie se rovněž otevře po kliknutí na obrázek):

FOTOS-TANVALD.CZ


Pokud jste neměli možnost koncert navštívit, přečtěte si také úvodní slovo a poděkování sbormistryně, tak jak byla k dispozici v tištěných programech:Soustředění IG a AG na Jindřichově a XFactor

přidáno: 23. 4. 2019 3:04, autor: Romana Císařová   [ aktualizováno 23. 4. 2019 3:41 ]

Tentokrát to bylo hodně akční, hlavně pro dospěláky a hlídací maminy! Moc všem děkujeme 😍

A máme i článek od našich sboraček - Chaty v Jindřichově byly plné zpívajících dětí

Kdo by chtěl vidět celý průběh legendárního Iuventus XFactoru, tak se podařilo sestříhat celý večer do videa:


Vánoční představení sborů

přidáno: 27. 12. 2018 0:44, autor: Iuventus gaude   [ aktualizováno 27. 12. 2018 0:47 ]

Vánoční představení našich sborů a tanečního oddělení za výrazné podpory výtvarného oddělení znovu vyprodalo Městské divadlo v
Jablonci na Nisou.

Děkujeme všem trpělivým rodičům a přejeme zbytek roku v klidu a pohodě. Do nového roku 2019 pak zdraví a plno lásky 🧡

Článek od paní Novákové:

Soustředění sboru Amici, gaudete! pohledem maminky

přidáno: 17. 11. 2018 15:17, autor: Iuventus gaude

Na úvod musím říct, že jsem se hodně těšila na krásnou hudbu a úžasný zpěv, a trochu se obávala případné neštovicové epidemie. První nastalo, druhé, naštěstí, ne. A co ještě nastalo?

-          Holky (a kluk) si vzájemně hodně pomáhají, starší přímo cíleně oslovují nováčky a snaží se jim ve všem pomoct, často dřív než si sami řeknou. Jednou z nich budou výborní manažeři.

-          Stýskání po mamince proběhlo jen první večer, pak už děti byly nadšené společnými aktivitami a vlastní zábavou, a nepřítomnost maminky už neřešily. Takže maminky, buďte v klidu, děti si to naprosto užily a vy, doufám, volné večery taky.

-          Neúnavná ochota neustále zpívat, a nádherně zpívat, a zkoušet dokolečka. Děti mají talent i těch pověstných 10% dřiny k tomu. A že jen po pečlivé práci přijde úspěch, ocení v budoucnu všichni.

-          Animační tým z „většího“ sboru Iuventus, gaude! Terezka a Tomáš vymysleli nádhernou hru na vědecko-chemickém základě. Bylo krásné sledovat, jak se všichni ponořili do vědeckého bádání, louka se změnila ve velké skladiště chemikálií a jídelna v laboratoř a malí aspiranti Nobelové ceny mohutně bádali. K čemu drahé rekvizity a hračky, když stačí fantazie.

-          Sbormistři jsou profesionálové, takže výborná práce se sborem byla očekávaná. Ale oni jeli snad na 200%, neúnavní, neustále vymýšlející, co jak zlepšit a jak sboru zpestřit repertoár, užít si pobyt, vytvořit vzájemné vztahy. Učitelé, skladatelé, trenéři, kouči, psychologové, lékaři, poradci a linka důvěry, vše v týmu dvou lidí. Neuvěřitelné. Zázraky na počkání.

Jsem velmi šťastná, že jsem se mohla, jako nezpěvák a nováček „z ulice“, soustředění účastnit. Za ty tři dny jsem doslala dávku pozitivních emocí a energie minimálně na zbytek roku. Díky moc!

Denisa Hojsáková

Video na YouTube


Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii IUVENTUS, GAUDE!‎ > ‎ Fotografie


100 let naší republiky

přidáno: 13. 11. 2018 10:27, autor: Iuventus gaude


V sobotu 27.10. se děti koncertního sboru IUVENTUS, GAUDE! jablonecké ZUŠky připojily k oslavám konce 1. světové války a vzniku republiky. Město Jablonec zařadilo jejich koncert jako vrchol celodenních oslav v Tyršově parku.

Co vše sbor zazpíval, s kým se sboráci rozloučili a jaká byla atmosféra najdete v článku 

A pozor, je tam sestřih video záznamu :-)

Fotografie od Václava Landovského zase najdete ve fotogalerii

Pozvánka na Svatováclavský koncert 28.9.

přidáno: 26. 9. 2018 7:15, autor: Iuventus gaude   [ aktualizováno 26. 9. 2018 7:27 ]

Jihoafrický mládežnický sbor z Port Elizabeth na poslední chvíli zavítá do Jablonce!
Přijďte si poslechnout prestižní a uznávaný sbor z Východního Kapska.
Vstup volný.

https://sites.google.com/a/zusjbc.cz/zakladni-umelecka-skola-jablonec-nad-nisou/iuventus-gaude-1/sborove-aktualitky/pozvankanasvatovaclavskykoncert289/Pozv%C3%A1nka_SVATOV%C3%81CLAVSK%C3%9D-KONCERT.png

1-10 of 181