IUVENTUS, GAUDE!‎ > ‎

Sborové aktualitky

Dirait-on

přidáno: 4. 6. 2019 7:04, autor: Iuventus, gaude!   [ aktualizováno 4. 6. 2019 7:15 ]

Milí rodiče,


je tomu již měsíc a den, kdy proběhl logisticky asi nejnáročnější koncert čtyř oddělení dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude!

Tento koncert byl bakalářskou zkouškou naší sbormistryně Anežky Gráttové a proběhl v krásném barokním kostele sv. Michaela na Smržovce.


S radostí se s Vámi chceme podělit o milou atmosféru celého koncertu v přiloženém videu i na fotografiích.  
Několik fotografií od Martina Morávka (fotogalerie se otevře po kliknutí na obrázek):A ještě jedna fotogalerie od FOTOS-TANVALD.CZ (fotogalerie se rovněž otevře po kliknutí na obrázek):

FOTOS-TANVALD.CZ


Pokud jste neměli možnost koncert navštívit, přečtěte si také úvodní slovo a poděkování sbormistryně, tak jak byla k dispozici v tištěných programech:Soustředění IG a AG na Jindřichově a XFactor

přidáno: 23. 4. 2019 3:04, autor: Romana Císařová   [ aktualizováno 23. 4. 2019 3:41 ]

Tentokrát to bylo hodně akční, hlavně pro dospěláky a hlídací maminy! Moc všem děkujeme 😍

A máme i článek od našich sboraček - Chaty v Jindřichově byly plné zpívajících dětí

Kdo by chtěl vidět celý průběh legendárního Iuventus XFactoru, tak se podařilo sestříhat celý večer do videa:


Vánoční představení sborů

přidáno: 27. 12. 2018 0:44, autor: Iuventus, gaude!   [ aktualizováno 27. 12. 2018 0:47 ]

Vánoční představení našich sborů a tanečního oddělení za výrazné podpory výtvarného oddělení znovu vyprodalo Městské divadlo v
Jablonci na Nisou.

Děkujeme všem trpělivým rodičům a přejeme zbytek roku v klidu a pohodě. Do nového roku 2019 pak zdraví a plno lásky 🧡

Článek od paní Novákové:

Soustředění sboru Amici, gaudete! pohledem maminky

přidáno: 17. 11. 2018 15:17, autor: Iuventus, gaude!

Na úvod musím říct, že jsem se hodně těšila na krásnou hudbu a úžasný zpěv, a trochu se obávala případné neštovicové epidemie. První nastalo, druhé, naštěstí, ne. A co ještě nastalo?

-          Holky (a kluk) si vzájemně hodně pomáhají, starší přímo cíleně oslovují nováčky a snaží se jim ve všem pomoct, často dřív než si sami řeknou. Jednou z nich budou výborní manažeři.

-          Stýskání po mamince proběhlo jen první večer, pak už děti byly nadšené společnými aktivitami a vlastní zábavou, a nepřítomnost maminky už neřešily. Takže maminky, buďte v klidu, děti si to naprosto užily a vy, doufám, volné večery taky.

-          Neúnavná ochota neustále zpívat, a nádherně zpívat, a zkoušet dokolečka. Děti mají talent i těch pověstných 10% dřiny k tomu. A že jen po pečlivé práci přijde úspěch, ocení v budoucnu všichni.

-          Animační tým z „většího“ sboru Iuventus, gaude! Terezka a Tomáš vymysleli nádhernou hru na vědecko-chemickém základě. Bylo krásné sledovat, jak se všichni ponořili do vědeckého bádání, louka se změnila ve velké skladiště chemikálií a jídelna v laboratoř a malí aspiranti Nobelové ceny mohutně bádali. K čemu drahé rekvizity a hračky, když stačí fantazie.

-          Sbormistři jsou profesionálové, takže výborná práce se sborem byla očekávaná. Ale oni jeli snad na 200%, neúnavní, neustále vymýšlející, co jak zlepšit a jak sboru zpestřit repertoár, užít si pobyt, vytvořit vzájemné vztahy. Učitelé, skladatelé, trenéři, kouči, psychologové, lékaři, poradci a linka důvěry, vše v týmu dvou lidí. Neuvěřitelné. Zázraky na počkání.

Jsem velmi šťastná, že jsem se mohla, jako nezpěvák a nováček „z ulice“, soustředění účastnit. Za ty tři dny jsem doslala dávku pozitivních emocí a energie minimálně na zbytek roku. Díky moc!

Denisa Hojsáková

Video na YouTube


Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii IUVENTUS, GAUDE!‎ > ‎ Fotografie


100 let naší republiky

přidáno: 13. 11. 2018 10:27, autor: Iuventus, gaude!


V sobotu 27.10. se děti koncertního sboru IUVENTUS, GAUDE! jablonecké ZUŠky připojily k oslavám konce 1. světové války a vzniku republiky. Město Jablonec zařadilo jejich koncert jako vrchol celodenních oslav v Tyršově parku.

Co vše sbor zazpíval, s kým se sboráci rozloučili a jaká byla atmosféra najdete v článku 

A pozor, je tam sestřih video záznamu :-)

Fotografie od Václava Landovského zase najdete ve fotogalerii

Pozvánka na Svatováclavský koncert 28.9.

přidáno: 26. 9. 2018 7:15, autor: Iuventus, gaude!   [ aktualizováno 26. 9. 2018 7:27 ]

Jihoafrický mládežnický sbor z Port Elizabeth na poslední chvíli zavítá do Jablonce!
Přijďte si poslechnout prestižní a uznávaný sbor z Východního Kapska.
Vstup volný.

https://sites.google.com/a/zusjbc.cz/zakladni-umelecka-skola-jablonec-nad-nisou/iuventus-gaude-1/sborove-aktualitky/pozvankanasvatovaclavskykoncert289/Pozv%C3%A1nka_SVATOV%C3%81CLAVSK%C3%9D-KONCERT.png

Bez vás by to opravdu nešlo. DĚKUJEME.

přidáno: 6. 8. 2018 6:04, autor: Iuventus, gaude!   [ aktualizováno 29. 1. 2019 4:33 ]
Cesta na Wolrd Choir Games 2018 a turné po Jižní Africe byl jeden z těch nejnáročnějších projektů, do kterých se organizační tým, rodiče, sbormistr a samotní sboráci pustili. Zatím ve všech doznívají pocity a zážitky, kterých si jistě všichni přivezli nepočítaně a my bychom chtěli poděkovat těm, bez kterých by se tento sen mnohých dětí nemohl uskutečnit. Velikou podporu jsme měli od Statutárního města Jablonec nad Nisou, Libereckého kraje a Ministerstva kultury ČR. V projektu HIT HIT se podařilo s pomocí firem i jednotlivců nashromáždit zásadní částku, kterou pak doplnily příspěvky hlavně od regionálních firem. Jste skvělí a moc děkujeme za důležitou podporu sboru. 
Bez Vás by to opravdu nešlo, tak buďte, prosím, oporou i nadále.


Zprávy z dění na světové sborové olympiádě

přidáno: 10. 7. 2018 12:25, autor: Romana Císařová   [ Aktualizováno 12. 7. 2018 11:07 uživatelem Iuventus, gaude! ]

Asi nejlepším kanálem pro sdílení zpráv a fotografií jsou v dnešní době sociální sítě. Tak i sbor Iuventus, gaude! má svou facebookovou stránku, na které můžete sledovat vše zajímavé, co se děje. A čím teď sbor a blízké okolí žije? Jsou to určitě 10th World Chior Games v Jihoafrické republice.

SLEDUJTE NÁS NA

Výroční koncert IG! a přípravek s hostem z Ostravy

přidáno: 22. 6. 2018 4:55, autor: Iuventus, gaude!


Na konci školního roku se již tradičně koná výroční koncert všech přípravných oddělení a také koncertního sboru Iuventus, gaude! v jabloneckém Eurocentru. Letošní setkání bylo ve znamení závěru roku, plného pilných příprav koncertního sboru před odletem do Jihoafrické republiky, kde se letos v červenci koná mezinárodní sborová olympiáda. Ke koncertování také byli přizvání hosté a kamarádi z Ostravy - 

Výroční koncert pěveckých sborů - Než nám dětí do Afriky odletí


Fotogalerie z koncertu najdete na https://photos.app.goo.gl/xns8jC4ubBazWfh7A

Amíci mají zlato :)

přidáno: 5. 6. 2018 12:48, autor: Romana Císařová

Děti nejstarší přípravky rodiny IUVENTUS, GAUDE! přivezly v neděli večer zlatou medaili z mezinárodní soutěže Svátky písní Olomouc. S medailí IV. stupně a výrazným bodovým odskokem za ostatními sbory celkově zvítězily v kategorii sborů do 12. let. Porota vysoce hodnotila jejich hlasový a muzikální projev a doporučila sbor k postupu mezi vítěze všech kategorií do závěrečné soutěže o cenu GRND PRIX.  Více v článku >


GRATULUJEME!

1-10 of 177