AKTUALITY‎ > ‎

Zkoušky na vánoční pořad HEJ MISTŘE!" jsou v plném proudu

přidáno: 1. 12. 2013 9:35, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 1. 12. 2013 9:55 ]
Účinkující v chystaném vánočním scénickém provedení České mše vánoční Jana Jakuba Ryby nezahálí a pilně se připravují na bezchybné provedení tohoto školního projektu. 
V pátek 29.11. večer se na sále školy sešel kompletní orchestr, sbor, sólisté a zdokonalovali vzájemnou souhru. Celou zkoušku vedl sbormistr Tomáš Pospíšil. Rozhodně to nebyla lehká práce, neboť zvládnout na nevelkém školním sále tak velký počet lidiček není opravdu jednoduché. Nicméně -  práce se udělalo mnoho.
Další zkouška, již většího formátu, se uskutečnila v neděli 1. 12. Plánována byla od 9,00 hod. do 17,00 hod. Zúčastnili se jí všichni účinkující a také pan režisér Václav Bárta pod jehož vedením postupně dostával celý projekt podobu konečného provedení. Velkými pomocníky mu byli Tomáš Pospíšil a Luboš Lachman coby dirigenti a také paní učitelka Lenka Marková z literárně dramatického oddělení. 
Tato zkouška byla dlouhá, nelehká -ostatně tak to na divadle chodí, ale atmosféra byla velmi příjemná, pracovní a tvůrčí. Nepochybně došlo k výraznému posunu v přípravě celého projektu a posluchači se rozhodně mají na co těšit. 

-mirhal-

Pro zajímavost nabízíme několik fotografických postřehů z obou zkoušek:

Hej mistře! - zkoušky


Comments