Z Jablonce na Pražské jaro

přidáno: 27. 5. 2016 3:19, autor: Romana Císařová
V úterý 24.května 2016 se ve zcela zaplněném kostele sv. Anny uskutečnil koncert dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! při ZUŠ Jablonec nad Nisou. Děti pracují pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila a za klavírního doprovodu Jany Kvochové Liškové, hlasovou poradkyní sboru je pak Mgr. Jarmila Klokočníková. Velkou pomocí při přípravách na náročné koncerty byla i PeaDr. Alena Tichá, PhD.
Vystoupení, které zorganizovalo Jablonecké kulturní a informační centrum, bylo veřejnou generálkou před samostatným koncertem sboru v rámci 71. ročníku mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro v kostele sv. Šimona a Judy v sobotu 28. 5. 2016. Na programu zazněly jak skladby duchovní, tak díla inspirovaná českým a světovým folklórem či tzv. umělecké spirituály. V druhé polovině koncertu bylo vystoupení dětských hlasů zpestřeno i dalšími hudebními nástroji - houslový doprovod dvou sólistek pražské konzervatoře Karolíny Franclíkové a Elišky Kukalové a na bicí doprovodila taktéž konzervatoristka Aneta Hlubučková. Na téměř dvouhodinovém koncertu panovala neopakovatelná atmosféra, při některých skladbách posluchačům běhal mráz po zádech a tak na závěr návštěvníci odměnili všechny účinkující dlouhotrvajícím potleskem ve stoje.

Fotografie pana Václava Landovského si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Z Jablonce na Pražské jaro

Jitka Holová