Žiju ve městě

přidáno: 23. 3. 2010 0:05, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]

Žiju ve městě - to byl název neobyčejně hezké vernisáže výstavy prací žáků výtvarného oddělení ZUŠ.

V pondělí 22.března  se výstavní plochy hlavní budovy ZUŠ proměnily v město plné nejrůznějšího dění, ruchu vozidel a lidské vřavy na pěší zóně. Ztvárněno bylo město zalité sluncem , domy nejrůznějších tvarů ,monumentální věže, pestré rozkvetlé parky, ale také město s nočními ulicemi hemžícími se světélkujícími okny budov, za nimiž jistě vládne domácí  rodinná pohoda a teplo. Oči dětí také nahlédly přímo do našich domovů a mohly tak vidět dění uvnitř - třeba osoby jen tak odpočívající, nebo vykonávající jinou domácí činnost. Zachytily také nejrůznější zákoutí, bez kterých bychom si možná ani neuměli naší domácnost představit. Mnohdy i  obyčejná květina umístěná na našem stole, zapálená svíce, či jen věšák s věcmi naší denní potřeby dělá domov domovem……….

A jaké že to bylo město?  Kdo ví. Třeba to naše. Nebo – že by to Vaše?

Celou vernisáž zahájily její organizátorky - Ingrid Kostřicová a Věra Činčarová, které zároveň uvedly velmi milý a bohatý  doprovodný program.

Na tenorový saxofon zahrál několik swingových skladeb Petr Bárta, na klavír jej doprovodil pohotový Miloš Hladík. Z muzikálu Kabaret zazněla píseň v podání Aničky Fořtové. Velmi zajímavá byla i přednesená poezie žáků literárně dramatického oddělení. Jako autorka svých básní se představila Adéla Vojtěchová, zarecitovala také Klára Naarová. Na závěr se představili žáci tanečního oddělení se svou jazzovou taneční choreografií.

Nezbývá, než poděkovat Ince Kostřicové, Věrce Činčarové a jejím žákům za velmi krásný zážitek a těšíme se na další podobnou akci.

-mirhal-

Prezentace PicasaWeb