AKTUALITY‎ > ‎

VERNISÁŽ VÝSTAVY VĚRY ČINČAROVÉ

přidáno: 18. 9. 2011 11:46, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 20. 9. 2011 10:52 ]

Jako voda uteklo 15 let ode dne, kdy na ZUŠ v Jablonci nad Nisou nastoupila svou pedagogickou dráhu skvělá výtvarnice, kantorka a kolegyně Věra Činčarová.  Ta se při této příležitosti rozhodla uspořádat výstavu řady úspěšných prací svých žáků, kteří své nabyté vědomosti a dovednosti, kterými je vybavila, úspěšně využívají při studiu na dalších uměleckých školách. Výstava nesla příznačný název ,,MOJI ŽÁCI“. Celá akce se konala v sobotu 17.září 2011 ve výstavní síni MěÚ v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Vernisáž zahájila Věra Činčarová úvodním slovem, kterým návštěvníkům přiblížila léta svého působení na ZUŠ v Jablonci nad Nisou. Zmínila také umělecký vývoj svých žáků, jejich tvorbu od jednoduchých ,,dětských“ obrázků a výtvorů až po umělecky velmi zdařená díla. Vše dokládaly panely s nádhernými obrazy, které pokrývaly všechny čtyři stěny výstavní síně.     

Výstavní síň byla doslova nabita hosty a myslím, že není divu. Bylo opravdu na co se dívat. Opět se totiž potvrdila kvalita výtvarného oddělení ZUŠ , jeho kantorek a žáků.

Velmi milé bylo bohaté občerstvení, které paní učitelka pro hosty připravila.

Velkým zpestřením  byl také hudební doprovod Klarinetového kvarteta Luboše Lachmana, které velmi hezky zahrálo ve stylu swingu a sklidilo rovněž velký úspěch.

A závěrem? Strávil jsem velmi příjemný sobotní podvečer.

Výstava potrvá do 30.září 2011

-mirhal-

VÝSTAVA ,,MOJI ŽÁCI"


Comments