AKTUALITY‎ > ‎

Závěrečný koncert třídy Luboše Lachmana

přidáno: 21. 6. 2013 3:36, autor: Miroslav Halama
Tak jako již tradičně, sešla se celá naše třída 4. června na koncertním sále, kde jsme se společně rozloučili s uplynulým školním rokem.  Rozlučka to byla opravdu parádní! Naprosto všichni zahráli na 100%, mnozí mne mile překvapili. Tak jak to na konci školního roku bývá, výuku „nabourávají“ školní akce, přidala se i nemocnost. O to větší radost mi všichni svými výkony udělali! 

Důležitou součástí, můžeme říci, že i cílem výuky v naší třídě, je souborová a orchestrální hra. Žáci jsou členy Jabloneckého komorního orchestru, Klarinetového kvarteta, Dechovky (budoucího Big bandu) a JAZZTETU. Takže „prokličkovat“ všemi termíny koncertů a perfektně se na vše připravit dá opravdu zabrat po všech stránkách! Odměnou nám všem je ale vždy společná radost z produkce. 

Cením si moc toho, že většina starších klarinetistů zvládá také druhý nástroj. Klarinetisté saxofony, saxofonistka Mariana basklarinet. Tím získává výuka na pestrosti a zajímavosti. 

Letos jme měli některé produkce doprovázeny také slzičkami a velkými emocemi. Na několika koncertech (koncertní zájezd orchestru a kvarteta v Německu, Závěrečný koncert Jabloneckého komorního orchestru v kostele Dr. Farského, Absolventský koncert ve Sv. Anně a samozřejmě na našem závěrečném třídním koncertě) jsme se postupně loučili s naší absolventkou Aničkou Kultovou. Přeji ji hodně štěstí a úspěchů nejen ve vysokoškolském životě, ale také v tom osobním! 

No nic. Další nádherný školní rok je za námi. Chci na tomto místě moc poděkovat celé své třídě za spolehlivost, vstřícnost a jejich celoroční spolupráci a výkony. Děkuji také rodičům za jejich podporu – občas to není jednoduché, jsem si toho vědom. 
Přeji všem krásné léto plné sluníčka a odpočinku. 

Luboš Lachman

Závěrečný koncert třídy Luboše Lachmana


Comments