AKTUALITY‎ > ‎

Závěrečný koncert JKO

přidáno: 11. 6. 2013 0:31, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 11. 6. 2013 0:36 ]
Závěrečný koncert letošní sezóny uskutečnil Jablonecký komorní orchestr (JKO) v pondělí 10.června. Vybral si k tomu kostel dr.Farského, který se z velké části zaplnil posluchači.
Koncert byl jakýmsi ukázkovým průřezem letošního repertoáru tělesa, které se již vrylo do podvědomí jablonecké hudební veřejnosti a má své místo na zdejší hudební scéně. 
Orchestr založený učitelem Lubošem Lachmanem existuje v naší ZUŠ již osm let a prošel poměrně složitým vývojem. Začátek tvořil opravdu malý, šestičlenný komorní soubor, který se postupem času rozrůstal o další členy všech nástrojových skupin a také jeho repertoár se měnil a přizpůsoboval  možnostem orchestru.
Dnes v orchestru působí okolo dvaceti hráčů a v příští koncertní sezóně by se měl rozšířit o další hráče. Těleso má šanci stát se opravdu velkým komorním orchestrem a v budoucnu možná také tělesem symfonickým.
Hráči orchestru jsou schopni hrát jak v rámci orchestru, tak i sólově. O tom posluchače přesvědčil dirigent Luboš Lachman také na pondělním koncertě.
Zazněla řada velmi hezky znějících skladeb nejen z klasické tvorby, ale také skladby filmové, či moderní efektní ,,kusy". 
Chválihodné zdařilé výkony předvedli také sólisté - Marcela Jandová na klavír a Anna Kultová na klarinet.

V závěru koncertu se dirigent velmi hezky, až dojemně rozloučil s odcházejícími členy orchestru a předal jim malý upomínkový dárek. Tito odcházející hráči jsou nuceni ukončit členství v orchestru z důvodu studia na dalších, převážně vysokých školách.
Přejme tedy orchestru nástup nových schopných členů, kteří se časem vypracují na uměleckou úroveň těchto odcházejících hráčů.
 
Jablonecký komorní orchestr můžeme slyšet ještě na 3. absolventském koncertě ve čtvrtek 13.června v kostele sv. Anny, kde doprovodí několik letošních absolventů. Začátek je v 18,00 hod.

-mirhal-

Závěrečný koncert JKO


Comments