AKTUALITY‎ > ‎

Zářijové koncerty s IG!

přidáno: 6. 10. 2016 5:31, autor: Romana Císařová   [ aktualizováno 6. 10. 2016 5:52 ]
V pátek 9. září dětský pěvecký sbor Iuventus, gaude! ze ZUŠ Jablonec nad Nisou slavnostně otevíral zrekonstruovaný historický sál Kulturního centra hotel Praha v ulici Komenského. 


Děti tak zahájily školní rok mezigeneračním koncertem s pěveckým sborem Izerina a u příležitosti obnovení činnosti tohoto krásného sálu spolu předvedly svůj repertoár. 
Zaznělo duchovní Cantate domino a Ave Maria, skladba z 16. století Chi la gagliarda, tradicionál z 15. století What child is this (Greensleves), dále lidová píseň z Moravy Na osice listí vadne a dvě české lidové Když se ten ovísek a Ty bechyňské zvony. Oslavu hlasu a radost ze zpívání děti vyjádřily v moderní skladbě VoiceDance, v estonské skladbě Metsa telegramm a na závěr spirituálem Josua. Společně se sborem Izerina zazpívaly píseň Dokud se zpívá a přídavek Jednou budem dál.
Videoreportáž Roberta Pánka a krátký článek s dílny Jana Štola najdete na

Autorkou většiny fotografií je paní Jana Veselá, které tímto děkujeme za umožnění publikování v našem sborovém albu.


Další páteční večer  23. září se v Městském divadle uskutečnil slavnostní galavečer ke 150. výročí města Jablonec nad Nisou. Primátor města Petr Beitl předal vybraným jabloneckým osobnostem medaili Gratias Tibi Ago jako výraz poděkování za práci pro město a podíl na veřejném životě. 
Za dětský pěvecký sbor Iuventus, Gaude! cenu převzal sbormistr MgA. Tomáš Pospíšil. 
Slavnostní večer vyvrcholil vystoupením paní Zuzany Stirské a Fine Gospel Time, ke kterému se v závěru koncertu děti z IG! připojily svými hlásky. Paní Stirská následně zaslala panu sbormistrovi e-mailem pozdrav a zároveň poděkování za perfektní hudební přípravu a milé vystupování dětí a popřála sboru hodně dalších úspěchů.

Krátký sestřih z celého galavečera připravila Romana Císařová: https://youtu.be/oqKeQJxlJQM

Jitka Holová
Comments