Zahájili jsme Akademii umění a kultury pro seniory!

přidáno: 4. 10. 2016 6:50, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 24. 1. 2017 6:36 ]
Dnes dopoledne jsme slavnostně zahájili první akademický rok 2016/2017 naší nově vzniklé Akademie umění a kultury pro seniory v Jablonci nad Nisou. Díky podpoře Libereckého kraje a Statutárního města Jablonec nad Nisou jsme odstartovali projekt uměleckého vzdělávání jabloneckých seniorů. Z celkově 82 registrovaných uchazečů jsme dokázali zařadit do výuky 42 z nich. Přijatí studenti v příštích dnech začnou docházet do výuky didakticky přizpůsobených vyučovacích lekcí v hudebním, výtvarném a tanečním oboru. Před námi je tak zcela nová příležitost a zkušenost, uvidíme, jak se jí podaří využít!

Všem přijatým studentům přejeme hodně štěstí, úspěchů a hlavně radosti z nových uměleckých dovedností!

Děkuji také všem kolegům - učitelům, kteří na slavnostní zahájení přišli do koncertního sálu a také těm, kteří nám pomohli slavnostní okamžiky ozdobit. Jmenovitě Petře Koutecké, Saše Nedvědové, Blance Šubrtové  a Mirkovi Halamovi, kteří zazpívali v úvodu studentskou hymnu. A pak také Oleksandru Grygorenkovi, jehož BRASS JABLONEC dodal slavnostní tečku slavnostnímu aktu. Bylo to milé, důstojné a přivětivé :-)