AKTUALITY‎ > ‎

Žáci naší školy zvítězili v republikovém finále hudební soutěže „Dětská porta“

přidáno: 1. 2. 2016 13:41, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 2. 2. 2016 3:45 ]
V říjnu loňského roku jsme Vás informovali, že tři hráči JAZZTETu ZUŠ JABLONEC n. N. založili hudební skupinu „SARKAZZ FARKAZZ“ ve složení Jakub Vlášek – klavír a zpěv, Ondřej Vlášek - alt saxofon a zpěv, Florián Pejcha - basová kytara (a Vojtěch Vencl j.h. – bicí nástroje) a ze severočeského předkola autorských a interpretačních hudebních soutěží „BRÁNA“ a „DĚTSKÁ PORTA“ postoupili do republikových finále obou hudebních soutěží. Porota tehdy ocenila skvělé provedení vlastních originálních písniček, vokální dvojhlasy, nápaditá jazzová aranžmá a hudební zručnost našich žáků.
Celostátní finále „Brány“ proběhlo 21. listopadu loňského roku v Brně. Vystoupení našich žáků soutěžní porotu dokonale zaskočilo. Polovina poroty by skupinu SARKAZZ FARKAZZ s velkým náskokem ocenila 1. místem, avšak druhá polovina poroty originální tvorbu kapely vůbec nepochopila. SARKAZZ FARKAZZ tak získali pěkné 3. místo. Co si více může kapela v soutěži přát, než překvapit porotu a vyvolat emoce a dohadování. Takové vědomí hřeje více než 1. místo.

Republikové finále Dětské porty, které se konalo tento víkend, však mělo zcela jiný průběh. Porota jednohlasně ocenila originalitu, nápaditost textů, technické provedení a nasazení celé kapely. Skladby našich žáků se totiž naprosto odlišovaly od ostatních a byly, dle vyjádření poroty, velmi příjemným zpestřením celého soutěžního dne. Chlapci se dobře vyrovnali s vypjatou soutěžní atmosférou (neboť konkurence byla velká), s mírně rozladěným klavírem, nedostatkem času na nazvučení, sálem plným posluchačů…… a předvedli to nejlepší!

Skupina SARKAZZ FARKAZZ tak získala právem 1. místo!!

Vladimír Vlášek

(omlouváme se za zhoršenou kvalitu fotografií)

Dětská porta - SARKAZZ FARKAZZ


Comments