Vzpomínka na vernisáž ,,V HLUBINĚ"

přidáno: 10. 3. 2011 3:44, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 13. 4. 2011 2:10 uživatelem Vít Rakušan ]

V úterý 8.března uspořádalo výtvarné oddělení naší ZUŠ vernisáž výstavy prací žáků vedených paní učitelkou Ingrid Kostřicovou.  Zahájena tak byla další akce  v sérii zajímavých výstav. Tentokrát nesla tajuplný název ,,V HLUBINĚ“.  Prostory hlavní budovy ZUŠ v Podhorské ulici  se opět proměnily v galerii a ožily úchvatnými  výtvarnými díly vypovídajícími o nápaditosti a fantazii dětí – autorů a jejich uměleckého vedení.

Již samotné téma ,,V hlubině“ je obestřeno záhadami a tajemstvím, což bylo tentokrát hlavním lákadlem výstavy. Návštěvníci tak mohli nahlédnout do hloubek oceánů a moří, spatřit tajemnou, nádherně barevně ztvárněnou podmořskou flóru  a faunu . Expozice však návštěvníkovi také ukázala, že v tajemných hlubinách se nemusí vyskytovat jen výtvory přírody, ale také objekty stvořené člověkem i člověk sám – ať v potápěčské výstroji, či jako posádka  fantastického Nautilu, zkoumající tajemství podmořského světa.  Při dumání nad původem starých potopených pokladů může host popustit uzdu své fantazii.

Velkým zpestřením vernisáže bylo velmi dobře připravené vystoupení Dechové harmonie vedené Vladislavem Krejčíkem  a recitační vstupy žáků literárně dramatického oddělení vedených Lenkou Hallerovou Markovou.

Celé akce se zúčastnilo opravdu hojné množství návštěvníků, o čemž vypovídal i zcela zaplněný sál při kulturním vstupu.  Není také divu. Akce byla velmi pozoruhodná, zajímavá – ostatně jak jsme již  u našeho výtvarného oddělení zvyklí a v duši hostů zajisté zanechala silné stopy. Všichni protagonisté si zaslouží velký obdiv a dík.

Velmi milé bylo i malé občerstvení hostů po skončení akce.

Dle informací paní učitelky Inky Kostřicové bude expozice pro zájemce instalována až do května.

-mirhal-

V HLUBINĚ