Výtvarné oddělení v Museu Kampa

přidáno: 1. 11. 2010 14:14, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 1. 11. 2010 15:24 uživatelem Vít Rakušan ]
Ve čtvrtek 21.října si žáci našeho výtvarného oddělení vyjeli se svými učitelkami Věrou Činčarovou, Inkou Kostřicovou a Marcelou Poloprudskou na krásný výlet do Prahy, kde navštívili Museum Kampa.
Do naší redakce dorazily postřehy, pocity, zážitky všech tří kantorek a také fotografie.
O to vše se s vámi rádi podělíme:

(redakce)

MODERNÍ UMĚNÍ A PROSTŘENÝ STŮL

Větrný, ale slunečný čtvrtek 21. října byl neobvyklým dnem pro vybrané žáky výtvarného oboru ZUŠ Jablonec nad Nisou. Plánovaná návštěva Musea Kampa náležící Nadaci Jana a Medy Mládkových se proměnila v přátelské a velkorysé pozvání pana M. Macháčka, jabloneckého rodáka působícího v Praze.

Téměř čtyřicet dětí si prohlédlo expozice F. Kupky, O. Gutfreunda a českého moderního umění 20. století s podrobným výkladem a následnou výtvarnou dílnou.
Výjimečné prostředí Sovových mlýnů s prosklenou vyhlídkovou věží sklářského výtvarníka M. Karla děti velmi inspirovalo, obzvláště modrá zrcadlová terasa navozující atmosféru vodní hladiny.
Abstraktní obrazy F. Kupky, obrazy a sochy renomovaných umělců, jakými jsou např. J. Kolář, T. Pištěk, J. Načeradský, K. Nepraš, M. Jetelová a další v symbiose s architekturou Malé Strany a Kampy, taktéž oslovily.

Prostředí přirozeným způsobem prolnulo až do restaurace Mlýny s originálním designem současných mladých českých výtvarníků, kam byly děti panem Macháčkem pozvány na závěr k prostřenému stolu s vynikající kuchyní.
Zkrátka, skvělý den!
Děkujeme.

Marcela Poloprudská

Čtvrtek 21.10. byl opravdu pěkný den, svítilo slunce a Museum Kampa nás velmi příjemně přivítalo. Bylo by zbytečné opakovat to, co již bylo řečeno, jen bych chtěla říct,že učitele vždy potěší setkání s bývalými žáky, zvláště když si v životě vedou dobře a jsou spokojeni. A když se stanou fandy a znalci moderního umění, je to pro učitele výtvarné výchovy opravdu radost. A jestliže učí již druhou generaci, pak má skutečně dobrý pocit, že tahle práce má smysl.
Díky za krásný zážitek!

Věra Činčarová

Ve čtvrtek 21.10.2010 pořádalo výtvarné oddělení ZUŠ celodenní exkurzi do Musea Kampa v Praze, Nadace Jana a Medy Mládkových. Děti si s odborným výkladem lektorek prošly celé museum, jehož sbírky jsou výrazně orientovány na české moderní výtvarné umění. Součástí programu byla také krátká výtvarná dílna.

Po prohlídce a výtvarném tvoření na celou výpravu čekal výborný oběd v restauraci v areálu musea.
Celý výlet byl mimořádně příjemným zážitkem a krásným překvapením, protože vstupy do musea, lektorský program i oběd pro celou výpravu ( 40 dětí a 3 dospělé) věnoval výtvarnému oddělení jako dar pan M.Macháček.
Velice děkujeme za krásný zážitek!

Inka Kostřicová

Výtvarka ZUŠ v Museu Kampa