AKTUALITY‎ > ‎

Výroční koncert pěveckých sborů v jabloneckém Eurocentru dne 15. 6. 2016

přidáno: 22. 8. 2016 12:30, autor: Romana Císařová
Je to již více jak měsíc, kdy děti z pěveckých sborů ZUŠ Jablonec nad Nisou rozezněly Eurocentrum a tak pro připomenutí je tu krátký článek od maminky našich sboráčků, paní Kateřiny Nory Novákové.

Tradiční koncert dětského pěveckého sboru Iuventus, gaude! a všech jeho pěti přípravných sborů se odehrál tentokrát uprostřed týdne posledního školního měsíce. Program večera zahájil koncertní sbor Iuventus, gaude! pod vedením svého sbormistra Tomáše Pospíšila, kdy divákům v sále předvedli své profesionálně zvládnuté písně. Ty byly nacvičeny nejen pro Pražské jaro, ale i na mezinárodní soutěž pěveckých sborů v Polské Toruni, kam koncertní sbor odjel na konci června. Vysoce nastavenou laťku, zejména latinských křesťanských písní, nejstarších zpěváků následně zpestřily svým hezkým vystoupením děti z nejmenšího přípravného oddělení – Gaudíci I.. Vedeni svou milou sbormistryní Jarmilou Klokočníkovou se ani před plným sálem nestyděly předvést nacvičené vystoupení. Drobná zaváhání jim všichni v sále odpustili a odměnili je potleskem. Po nejmenších dětech, se představili již o něco zkušenější zpěváčci Pueri, gaudete! vedení neméně oblíbenou Blankou Šubrtovou. Předvedli tři české písničky i s drobnou choreografií. První část koncertu uzavřeli mladí zpěváci z nejstaršího přípravného oddělení Amici, gaudete!. Ti zazpívali pět skladeb jak z české, tak i mezinárodní hudební scény pod taktovkou hlavního sbormistra, Tomáše Pospíšila a za klavírního doprovodu Jany Liškové Kvochové. Diváky přitom v závěru svého vystoupení i oni pobavili svou choerografií k písni Puttin´ On The Ritz.
Po přestávce zahájili emotivním nástupem české lidové písně Ten chlumecký zámek mladí pánové z Chlapeckého sboru, kteří předvedli s Tomášem Pospíšilem ještě další dvě písně, za něž získali stříbrné pásmo na festivalu Zahrada písní v Praze. Po nich opět přišly na pódium nejmenší děti z přípravného kurzu Gaudíci II., ti s Blankou Šubrtovou roztomile předvedli české lidové písně. Dívky z přípravného sboru Liberi, gaudete! představily oblíbený soubor písní od Petra Ebena a lahodně provedené další skladby. Závěr koncertu opět patřil nejzkušenějším zpěvákům z Iuventus, gaude!, kteří potěšili publikum bravurně předvedenými spirituály. Milou tečku za celým koncertem vytvořila společná píseň všech sborů a publika -  Kozel od Jaroslava Nohavici. Zaplněný sál se tak mohl připojit a všichni diváci společně s dětmi celý koncert zakončili.

Chcete si celý koncert znovu poslechnout? Máme jej v sestříhané verzi ;)

Výroční koncert IG! - 15.6.2016Comments