AKTUALITY‎ > ‎

Výroční koncert Iuventus, gaude!

přidáno: 21. 6. 2012 13:52, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 21. 6. 2012 13:53 ]

Jednou z posledních generálek pěveckého sboru Iuventus, gaude! na červencovou sborovou olympiádu v americkém Cincinnati byl již tradiční Výroční koncert, který se konal v neděli 17.6. ve velkém sále jabloneckého Eurocentra. 

Starší přípravný sbor Amici, gaudete! měl tu čest a možnost zahájit celý koncert a chopil se jí s radostí a nadšením, jaké dokáží mít snad jen děti.

Poté se v pravidelných vstupech střídaly na pódiu koncertní sbory Iuventus, gaude! pod vedením sbormistra Tomáše Pospíšila a za doprovodu Jany Liškové-Kvochové a naši milí hosté a dlouholetí přátelé koncertní sbor při ZUŠ Boženy Němcové v Litoměřicích – Puellae Cantantes, pod vedením Romana a Saši Pallasových a Jindřišky Bohatové, který se rovněž začátkem července chystá na sborovou olympiádu do USA.

Jednotlivé skladby byly tematicky utříděny podle soutěžních kategorií, ve kterých se sbory na olympiádě představí. Oba sbory uchvátily publikum skvělými pěveckými výkony i nápaditou choreografií. Více než dvě hodiny se mohli diváci nechat unášet na křídlech nádherné, často velmi náročné, ale přesto skvěle interpretované hudby.

Krátká odlehčení programu obstaraly děti z nejmladšího přípravného sboru Pueri, gaudete! s veselými písničkami i operkou Budulínek. Přestože hlavní hrdina pohádky Budulínek byl zdravotně indisponován, statečně nastoupil k představení a i přes malý výpadek byl po zásluze odměněn obrovským potleskem.

Závěr koncertu se nesl v duchu společného zpívání jak všech sborů, tak i diváků v sále na lidovou notu.

A tak jsme se v nedělním večeru rozcházeli k domovům s písní na rtech a hlavně s nádherným hudebním zážitkem, který nám přichystaly naše děti! Vím, že se za tím ukrývá nepředstavitelné množství práce jak dětí, tak jejich učitelů a patří jim za to všem veliký dík!

Všichni Vám budeme držet pěsti, aby Váš americký sen byl alespoň tak sladký, jako ten lučanský a abyste si z Ameriky přivezli spoustu krásných zážitků, vzpomínek i nových přátelství.

Velký dík patří také všem, kteří se jakýmkoli způsobem zasloužili o to, že děti mohou svůj „Americký sen“ uskutečnit!

Všechny příznivce sboru Iuventus, gaude! si ještě dovolím pozvat na generálku před odletem do USA v sobotu 23.6. od 18 hodin v janovském kostele Narození Jana Křtitele (na závěr Janovské pouti).

Ája Nedomlelová

Comments