AKTUALITY‎ > ‎

Vydařená SHOW ZUŠ

přidáno: 23. 5. 2013 15:13, autor: Miroslav Halama
Také čtvrtečnímu SHOW ZUŠ obdivuhodně přálo počasí. Naštěstí se neopakovalo deštivé odpoledne, které jsme prožili ve středu. Bylo sice poměrně chladno, ale to nebránilo, aby ve 13,30 hod. odstartoval další ročník naší hudební show, která se také již stala oblíbenou tradicí nejen pro nás, kantory a žáky, ale také pro ty, kteří tento pořad znají z minulých let.

Start letošní SHOW ZUŠ  byl opravdu razantní a nepřeslechnutelný. Postaral se o něj nový ansámbl bicích nástrojů s příznačným úderným názvem BARREL BATTERY REVIVAL, jehož vedoucím je Jakub Hlobil. 
Po bubenících se premiérově představil Malý dechový orchestr, který uvedl několik lidových skladeb a dixielandovou úpravu písně Pod naším okýnkem. 
Mírovým náměstím se dále nesl krásný zpěv Anežky Gráttové, který doprovodil klavírista Marek Šourek.  V průběhu odpoledne si Anežka ještě zazpívala nádherný duet s Jakubem Zapadlem. Úžasným zpěvem okouzlila také Marcela Jandová. 
Na tak významné akci, jakou nepochybně SHOW ZUŠ je, nemohl samozřejmě chybět jeden z našich nejúspěšnějších souborů - hudební skupina Nautica, která ukázala něco ze své zajímavé tvorby. Nutno dodat, že tento soubor doslova ,,zraje jako víno"
Po chvíli se náměstím opět rozezvučely rytmy bicích nástrojů, tentokrát pod vedením Jiřího Šnajdra. 
Předposledním účinkujícím byl již velmi zkušený a vystoupeními ostřílený soubor JAZZTET, který posluchače vtáhnul do jazzové nálady a některé přiměl až k tanečním kreacím.
Bombastický závěr pořadu obstaral náš milý host - Velký dechový orchestr ZUŠ z Police nad Metují, který ve svém více jak hodinovém bloku představil hodně ze svého rozsáhlého repertoáru - nejrůznější aranžmá filmové hudby, skladeb zahraničních skupin, jazzových úprav a mnoho dalšího. 

Letošní SHOW ZUŠ skončila přibližně v 17,45 hod. a s mnoha kolegy, žáky i hosty jsem se shodl, že byla opravdu povedená a to nejen díky náročné a zodpovědné přípravě organizátorů, účinkujících, techniků, ale také díky přízni počasí, které nám konání této skvělé akce umožnilo.

-mirhal-

SHOW ZUŠ 2013
Comments