AKTUALITY‎ > ‎

Výchovný koncert s dechovými nástroji.

přidáno: 29. 1. 2012 2:00, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 1. 2012 2:01 ]
Naše bývalá žákyně (klavír) Martina Linková, dnes studentka Pedagogické fakulty v Hradci králové, obor Učitelství pro 2. stupeň ZŠ uspořádala ve čtvrtek 26.ledna výchovný koncert zaměřený na prezentaci dechových nástrojů. 
Martina Linková na něm postupně představila jednotlivé dechové nástroje, na které zahráli žáci ZUŠ. Posluchači se tak blíže mohli seznámit např. s několika druhy zobcových fléten, příčnou flétnou, klarinetem, saxofonem,trubkou, lesním rohem a pozounem. Autorka koncertu vtáhla přítomné hosty, jimiž byli žáci a učitelé ZŠ Liberecká, přímo do programu. Děti pohotově a zúčastněně reagovaly na dotazy a podněty ze strany Martiny Linkové. Pojmenovávaly jednotlivé nástroje, poznávaly je podle zvuku a dokázaly také pojmenovat některé jejich části. Martina si s dětmi doslova pohrávala a to se jim evidentně líbilo. 
Nutno podotknout, že žáci ZŠ Liberecká byli neskutečně ukáznění a zaslouží si velikou pochvalu.Vytvořili tak velmi hezkou atmosféru akce. To potvrdila také autorka projektu.

Na dotaz, proč si Martina Linková zvolila právě projekt výchovného koncertu s dechovými nástroji odpověděla:

,,Studuji Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, obor Učitelství pro 2.stupeň ZŠ, aprobace anglický jazyk - hudební výchova. Nyní studium končím a jako téma své diplomové práce jsem si vybrala Výchovné koncerty pro žáky 2.stupně ZŠ. Chtěla jsem se jimi zabývat nejen teoreticky, ale i prakticky, protože to je u diplomových prací kladně hodnocené. Proto jsem koncert uspořádala.
Bydlím v Jablonci a chodila jsem do místní ZUŠ přes dva cykly na klavír k paní učitelce Růženě Šeflové. Hrála jsem také něco přes rok v Big bandu. Vybudovala jsem si díky ZUŠ vztah k hudbě a proto ji také šla studovat. Nejjednodušší pro mě tedy bylo zrealizovat koncert ve spolupráci se ZUŠ, kde jsem znala učitele, bylo mi známé prostředí atd. 
Téma ,,dechové nástroje" jsme spolu s mou vedoucí diplomové práce vybraly proto, že nám tato skupina přišla nejzajímavější a také že právě s dechovými nástroji mají žáci nejmenší možnost se setkat. Pak už jsem přes paní učitelku Havlíčkovou kontaktovala učitele dechových nástrojů ze ZUŠ".

Nezbývá, než poděkovat za velmi hezkou a užitečnou akci a popřát Martině Linkové úspěšné dokončení studia a mnoho úspěchů a radosti v další pedagogické činnosti.

-mirhal-

Výchovný koncert Martiny Linkové
Comments