AKTUALITY‎ > ‎

Všechny příznivce nejen klasické hudby zve dirigent JKO Luboš Lachman na letošní koncert JABLONECKÝCH RODÁKŮ

přidáno: 11. 3. 2013 10:22, autor: Miroslav Halama

Koncert se koná ve čtvrtek 14. března od 19 hodin v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. 

Složení sólistů, kteří vystoupí v 1. polovině koncertu, slibuje nevšední zážitek. Nejen virtuózní klavíristky z Pražské konzervatoře Denisa Ulmanová a Anežka Suchánková, ale také "žhavé" španělské rytmy v podání kytaristy a našeho pedagoga Jana Krajníka.

Ve 2. polovině koncertu se jabloneckému publiku představí Jablonecký komorní orchestr se svým letošním repertoárem. Úvod bude patřit vážné hudbě. Celý orchestr se představí v Andante Joachima Quantze, nádherný sólový klavír si v Mozartově Elvíře zahraje jako host naše bývalá členka orchestru Denisa Ulmanová, varhany v úvodní části Novákově Slovácké suity "V kostele" se rozezní v podání naší klavíristky Marcelky Jandové. Přechod k filmové hudbě zajistí ukázka z připravovaného koncertu pro děti pod názvem "Z pohádky do pohádky" - Šíleně smutná princezna. Forest Gump se snad nikdy neoposlouchá. Tím pravým "bonbónkem" bude od léta očekávaná PREMIÉRA mohutné a dynamické skladby Croatian Rhapsody v podání naší klavíristky Marcely Jandové a všech hráčů smyčcové sekce orchestru. Koncert letošních RODÁKŮ zakončíme Madagaskarem. 

Díky finanční podpoře statutárního města Jablonce nad Nisou a Státního fondu kultury ČR je příjemná i cena vstupného - pouze 60,- Kč. 

Přijměte tedy od nás všech pozvání na večer plný krásné hudby, koncertního mistrovství vystudovaných hudebníků, hudebních prožitků zkušeného jabloneckého pedagoga a skvělého muzikanta a nadšení pro hudbu těch nejmladších, členů Jabloneckého komorního orchestru. 

Na setkání s VÁMI se těší 

Luboš Lachman - dirigent JKO

PS: nenechte si ujít premiéru nové skladby Croatian Rhapsody z "pera" našeho kontrabasisty Aleše Filipa - zde je malá ochutnávka v podobě originálu:

Video YouTube


Comments