AKTUALITY‎ > ‎

V RYTMU ZUŠ POKRAČUJE

přidáno: 27. 5. 2010 9:04, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]
Ve středu a ve čtvrtek pokračovaly naše akce zařazené do letošní série V RYTMU ZUŠ

Vyznavači duchovní hudby odcházeli očividně vrcholně spokojeni z koncertu sboru Iuventus, gaude! v kostele Dr. Farského. A není se čemu divit. Pan sbormistr Tomáš Pospíšil vybral pro tuto příležitost skladby, které už za týden zazní na mezinárodní soutěži Svátky písní v Olomouci. Včerejší koncert tak byl jednou z posledních příležitostí předložit publiku tento nesmírně náročný repertoár před samotnou soutěží. 

Fotografie z koncertu najdete ZDE

Pro změnu swingovému žánru patřil koncertní sál naší ZUŠ. Kolega Luboš Lachman pozval přátele ze ZUŠ v Jilemnici a publikum tak mohlo obdivovat umění hráčů tamního klarinetového kvarteta. Spolu sním zahráli i naši hráči - Klarinetové kvarteto L. Lachmana a Jablonecké klarinetové kvarteto.

Čtvrteční odpoledne patřilo svým rozsahem asi největší akci série V RYTMU ZUŠ. Na Mírovém náměstí jsme připravili v krytém pódiu estrádní program SHOW ZUŠ, složený z hudebních a tanečních čísel. Naneštěstí počasí na poslední chvíli značně zamíchalo kartami a museli jsme improvizovat. Z původně osmi tanečních choreografií bylo možné nakonec použít jen pouhé dvě. V ostatních totiž tanečníci přicházejí do kontaktu s dlažbou na náměstí a ta byla v první polovině programu pod vodou. Zrušená taneční čísla způsobila hodně smutku hlavně na tvářích těch nejmenších tanečníků, k vidění byly i slzy...Leč počasí je skutečně okolnost, která se za žádnou cenu ovlivnit nedá. Bylo nám to všem líto.Pokud jde o hudební vystoupení, dá se říci, že se vydařila. Strhující byla úvodní bubenicka show oddělení bicích nástrojů s Jiřím Šnajdrem. Pokračovaly dvě formace Jana Krajníka s bluesovým repertoárem a posléze JAZZOVÉ TRIO. O samotný závěr se postaral učitelský band, který zahrál několik šlágrů v rytmu dixielandu. Když program vrcholil, náměstí osvítily paprsky odpoledního slunce... Škoda, že tomu tak nemohlo být na začátku :-)
I tak si všichni zaslouží obdiv a poděkování. Nakonec to bylo docela fajn odpoledne.

Prezentace PicasaWebComments