Vezeme zlato!-text k vyhlášení mládežnické kategorie.

přidáno: 8. 7. 2012 20:08, autor: Václav Landovský   [ aktualizováno 8. 7. 2012 20:09 ]

Je noc, alespoň v Americe, doma je právě 8 hodin ráno. Před pár hodinami skončilo naše první vyhlašování výsledků v obrovském kotli US Bank arény v Cincinnati, nás se týkala kategorie mládežnických sborů a máme zlatou medaili. Aby opět nedošlo k mýlce, zlato ve sborovém zpívání neznamená, že jsme první, vítězem kategorie je čínský sbor. Ale Iuventus, gaude! se ve špičkové konkurenci z celého světa umístil na šestém místě. A tu zlatou medaili nám opravdu dali, protože ziskem 83.63 bodů patří náš sbor do zlatého pásma.

Při vyhlašování opět pracovaly nervy, i když jsme to nezažili poprvé, děti se držely za ruce, dospěláci se blížili k infarktu. Jakmile děti zjistili, že stříbro už to nebude, byl první velký jásot. Zlatou medaili si horáci opravdu zasloužili, už za tu poctivost při přípravě a obrovské nasazení a nadšení.

Z českých sborů jsme se v kategorii potkali jen s pražskými Zvonky, které skončily těsně za námi na sedmém místě a i oni si vezou zlato, vlastně dvě, bodovali také v kategorii folklór. Litoměřičtí  kamarádi Puellae cantantes získali stříbrnou medaili. Moc gratulujeme oběma sborům. Češi se prostě ani za velkou louží neztratí. Uvidíme, co nám přinese zítřejší vyhlášení kategorie Musica sacra.

Ještě ale musím napsat o našem odpoledním Friendship koncertu v kostelíku St.Anthony Parish v Cincinnati. Taková koncentrace tak milých lidí se totiž hned tak nepotká. Kostel byl nervaný až k prasknutí, to je ostatně na fotkách dobře vidět. Atmosféra byla úžasná. Iuventus zahajoval a sklidil bouřlivé ovace vestoje a spoustu pochval po koncertě. Děti se v sousední tělocvičně setkaly s dalšími sbory z Kanady a USA (vystupovalo celkem šest sborů) a tak se tělocvičnou neslo povídání i zpívání. S jedním ze sborů si ten náš dokonce vystřihl Hoj, hura hoj, když děti zjistily, že ho mají oba sbory na repertoáru. Po koncertě jsme byli pozváni na bohatou recepci, kde nám místní kromě skvělého jídla, ovoce a zákusků nabídli milá slova, úsměv a vlídnost. Pokud zase přijedeme do USA, máme se prý určitě ozvat.

Zítra navečer se stěhujeme z univerzitních kolejí do rodin chlapeckého sboru a děti už se těší. Dárky máme nachystané a snad trochu nakoukneme do života amerických rodin.

V pondělí nás čeká na celý den velký akvapark a lunapark, protože nějakou odměnu si děti prostě zaslouží, i když nám to tak trochu vyplení konto v bance J A taky se potřebujeme zchladit, teploty se blíží ke čtyřiceti stupňům.

Za všechny zlaté Iuvenťáky zdraví domů Ivana Ullmannová