AKTUALITY‎ > ‎

Velikonoční soustředění Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 28. 3. 2016 10:50, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 28. 3. 2016 11:20 ]
Ve středu 23. března odjeli hráči našeho komorního orchestru na soustředění do Jcampu v Novém Městě pod Smrkem. Odjížděli jsme až pozdě večer, protože jsme čekali na návrat našich klarinetistů z krajského kola soutěže v komorní hře, které se konalo v České Lípě. Příjezd, už po tmě, byl ale ve slavnostní atmosféře, protože jsme se cestou dozvěděli, že dva naši klarinetisté společně se svými kolegy z Klarinetového kvarteta zvítězili a postoupili do republikového finále!
Celé soustředění ale proběhlo ve zvláštní atmosféře. Bylo totiž naše poslední… Po 11 letech jsem musel udělat těžké rozhodnutí – letošní koncertní sezóna je sezónou poslední… Pro další nadcházející 3-4 roky nejsou k dispozici hráči smyčcové sekce – především houslisté a violoncellisté. Nejen pro mě, jako pro dirigenta a toho, kdo před 11 lety orchestr založil, ale i pro většinu hráčů se jedná o hodně bolestivé a citlivé rozhodnutí. Takže o slzičky a vzpomínání není už měsíc nouze… Vždy ale když něco končí, také něco nového začíná, jsem o tom přesvědčen!

Pravda ale je, že jsme si naše poslední soustředění neskutečně užili. Odjeli jsme v menší partě, protože už letošní sezóna je nedostatkem hráčů poznamenaná, ale o to intenzivněji jsme vše prožívali. Celodenní zkoušky, večerní povídání a setkávání… Potěšilo mě a vážím si toho, že za námi někteří hráči přijeli alespoň na půl dne.Moc Vám všem moji milí přátelé děkuji za naprosto bezproblémový průběh. Děkuji úžasným dvěma dámám, provozní Jcampu paní Daně a paní kuchařce, které nám vytvořily naprosto domácí prostředí. Děkuji rodičům za dopravu – Lence Röhrichové, panu Matoušovi a panu Lakomému.

Těším se na nadcházející dubnové koncerty. 
Luboš Lachman – dirigent JKO

Velikonoční soustředění JKO


Comments