Vánoční vernisáž a výstava zpříjemnily adventní čas.

přidáno: 4. 12. 2014 14:21, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 5. 12. 2014 0:01 ]

Vánoční vernisáž a výstava prací žáků a studentů našeho výtvarného oddělení je vždy jednou z nevýznamnějších a nejkrásnějších akcí předvánočního období.
Nejinak tomu bylo i ve čtvrtek 4. prosince, kdy celý tento projekt vyzdobil prostory naší hlavní budovy v Podhorské ulici a zaplnil jí značným množstvím návštěvníků.
Vernisáž letošní vánoční výstavy se odehrála v koncertním sále, kde se hosté měli možnost setkat se všemi třemi kantorkami vyučujícími ve výtvarném oboru - Věrou Činčarovou, Ingrid Kostřicovou a Renátou Vašákovou.

V úvodním slově Věra Činčarová vysvětlila přítomným, že letošní akce nenese žádný speciální podtext, je věnována času, tedy - vánočnímu času, vánoční pohodě. A opravdu, z každého výstavního panelu, obrázku, výtvoru na přihlížející dýchal čas, vánoční čas, vánoční pohoda.

Celý podvečer hudebně zpestřila Dechová harmonie pod vedením Vladislava Krejčíka a krásné dvojhlasé zpěvy Hanky Herkommerové a paní učitelky Jarmily Klokočníkové.

Nechybělo ani malé občerstvení nachystané v přísálí.

Organizátorkám patří velký dík a uznání.

-mirhal-

Vánoční vernisáž