AKTUALITY‎ > ‎

Vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru a jeho hostů

přidáno: 4. 12. 2012 3:45, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 4. 12. 2012 3:53 ]
V pondělí 10.prosince se na našem koncertním sále uskuteční vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru, jehož začátek je naplánován na 18,00 hodin.
Hráči orchestru opět pozvali své mladší kolegy z přípravky. Ta celý koncert pod vedením paní učitelky Pavly Ryšanové zahájí vánočními koledami. 

Již s druhou premiérovou skladbou v tomto školním roce se představí Smyčcové kvarteto JKO. 

Druhá polovina koncertu bude již tradičně patřit celému orchestru. Hráči se posluchačům představí s nově nastudovanými skladbami. Sváteční atmosféru v závěru ozdobí nová směs českých koled z pera našeho violoncellisty a kontrabasisty Aleše Filipa. V ní se postupně představí všechny sekce orchestru.

Hráči orchestru se na koncert pečlivě připravovali na svém již třetím letošním víkendovém soustředění. I přes mnohé zdravotní indispozice jsme vydrželi celou sobotu 1. prosince na koncertním sále pilovat nejen náš vánoční koncert, ale také orchestrální doprovod našeho sboru Iuventus,gaude!, se kterým se zúčastníme vánočního koncertu v Eurocentru. Také Klarinetové kvarteto od brzkého rána nacvičovalo svůj vánoční program na třídní koncert, který se uskuteční 18. prosince.

Těším se na krásné hudební zážitky s našimi mladými hudebníky a na určitě příjemné posezení nad čajem a vánočním cukrovím po skončení koncertu. 

Luboš Lachman

Příprava na vánoční koncert


PROGRAM KONCERTU:


Comments