AKTUALITY‎ > ‎

Vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru a jeho hostů

přidáno: 11. 12. 2011 23:27, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 12. 12. 2011 8:33 ]

Blížící se svátky nám opětovně daly důvod k veřejnému vystoupení. A nejen nám. Velice rádi jsme ve středu 7.prosince zase dali prostor „Přípravce“ pod vedení paní učitelky Pavly Ryšanové, dále pak zahrálo Klarinetové kvarteto – a v rámci orchestru zaznělo i několik brilantních sól.

 Úvod patřil mladým muzikantům. Bohužel i zde se podepsalo chladné podzimní počasí, a tak bylo z důvodu nemoci toto smyčcové seskupení ochuzeno o jednoho houslistu.  Diváci si vyslechli celkem tři skladby – Pásla ovečky, Hrály dudy a nakonec koledu Nesem vám noviny. Na těchto začínajících muzikantech je nádherně vidět značný posun v jejich práci, technice, souhře i ladění. Děkujeme moc nejen jim, ale také paní učitelce a těšíme se na další vystoupení.

 Dalším číslem na programu bylo Klarinetové kvarteto, které s již tradičně vysokou kvalitou zahrálo premiérově kousek klasiky od J. S. Bacha, něco swingu od G. Gershwina v podání sólového partu Vojty Čivrného,  a protože advent se již blíží, nezapomněli ani na Bílé vánoce.

 Poté již nic nebránilo tomu, aby se na pódiu usadil orchestr. Zahájili a končili jsme koledami – první byla Hark, poslední Adeste. Dále zazněl kánon od J. Pachelbella, melodie z Carmen a Mozartův koncert C dur pro flétnu a orchestr – obojí s brilantní sólistkou Zuzkou Beerovou, poté melodie z filmu Amélie z Monmarteru se sólovým klavírem v podání Marcelky Jandové. Pro diváky jsme si rovněž připravili dvě malá premiérová překvapení. Prvním byl Air od J. S. Bacha v podání dvou alt saxofonů Týnky Paldusové a Luboše s doprovodem smyčců, druhé pak bylo pizzicato z opery Don Juan pouze pro smyčce.

 Sál na ZUŠ byl opětovně téměř celý obsazen, za což jsme moc rádi. Děkujeme všem za jejich podporu a potlesk a doufáme, že jsme jim svou hudbou zpříjemnili předvánoční shon.

 Krásné prožití svátků vánočních a vše dobré v novém roce si můžeme společně popřát na vánočním koncertě Lubošovi třídy ve středu 21.prosince, kde mimo všech zobcových fléten, klarinetů, saxofonů, premiérového nového Tria, Kvarteta a saxofonového Kvinteta zahraje také opět orchestr Glena Millera a Bacha. Chybět nebude závěrečné posezení nad vánočním cukrovím a čajem. 

 Za celý orchestr Aleš Filip


Vánoční koncert JKO


Comments