AKTUALITY‎ > ‎

Vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 27. 12. 2015 10:35, autor: Miroslav Halama

21. prosince se na našem koncertním sále uskutečnil koncert Jabloneckého komorního orchestru a to hned po velice náročném, ale zároveň úspěšném víkendovém projektu „HEJ, MISTŘE!“

Hostem našeho orchestru byl smyčcový soubor Violka pod vedením umělecké vedoucí Bc. Zuzany Kořenové. Mladí houslisté a violoncellisté se plnému sálu představili s nastudováním nové skladby. Se zájmem vývoj souboru sleduji – vždyť se jedná o budoucnost našeho orchestru.


Program koncertu byl ve znamení představení našich sólistů. Vystoupili postupně přední hráči orchestru: Adéla Šiklová na violu, Eliška Matoušová na klarinet, Alžběta Ženíšková na housle a naše klavíristka Kristýna Svobodová, tentokrát na flétnu. Rok J. J. Ryby jsme si připomněli jeho nádhernými skladbami Rozmilý slavíčku a Pastorela v podání zpěvaček Hany Herkommerové a Terezy Glosové ze třídy paní uč. Jarmily Klokočníkové. Svoji úspěšnou premiéru má za sebou naše nová druhá klavíristka Kateřina Cimbálová.

Hráči orchestru zaslouží velké uznání, protože po náročném víkendu stráveným s rozsáhlým projektem „HEJ, MISTŘE!“ nebylo vůbec jednoduché se na těžké koncertní skladby soustředit a připravit. Patří jim za to můj velký obdiv a poděkování. Děkuji také dvěma maminkám, které nám připravily příjemné pohoštění v předsálí.

Všem účinkujícím gratuluji, přeji jim zasloužený odpočinek a hodně sil do nadcházejícího roku 2016. 

Luboš Lachman – dirigent JKO

Vánoční koncert


Comments