AKTUALITY‎ > ‎

Vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 17. 12. 2013 1:43, autor: Miroslav Halama
V pondělí 16.12. se koncertní sál zcela a beznadějně zaplnil. Posluchači přišli na vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru vedeného Lubošem Lachmanem a sólistů.
V úvodu večera se představil smyčcový soubor VIOLKA, který je vlastně přípravkou pro komorní orchestr. Pod taktovkou své vedoucí Karin Černé se Violka představila skladbou ,,One Hand, One Heart" Leonarda Bernsteina a také pásmem vánočních koled.
Poté již nastoupil celý Jablonecký komorní orchestr se svým novým repertoárem připraveným na soustředění a svých intenzívních zkouškách. Soubor předvedl velmi zdařile zahraná orchestrální díla  a nejen to. Doprovodil rovněž několik sólistů. 
Velmi zajímavé a na naší jablonecké scéně nevídané bylo provedení 2.věty (Andantino) Konceretu pro flétnu a harfu W.A.Mozarta v podání Anežky Bartošové (flétna) a harfenistky Nikoly Bergmanové, která byla milým hostem.
Nikola Bergmanová je zkušenou žačkou liberecké kantorky Markéty Doubravské a také prof. Hany Müllerové - Jouzové z Prahy.
Dalšími skvělými sólisty byl klarinetista Vojtěch Čivrný - zahrál Koncert pro klarinet a orchestr f moll, op.73 C.M.von Webera a houslistka Eliška Zapadlová, která nabídla Finale skladatele Astora Piazolly. I oni podali obdivuhodné výkony odměněné velkým potleskem.
Celý koncert byl zakončen jak jinak, než úpravami vánočních koled.

-mirhal-

Vánoční koncert JKO

Comments