AKTUALITY‎ > ‎

Vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 9. 12. 2013 3:13, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 9. 12. 2013 13:55 ]
V pondělí 16. prosince od 19 hodin se na koncertním sále uskuteční již tradiční vánoční koncert našeho komorního orchestru. Hráči orchestru si tentokrát pozvali hned dva vzácné hosty.

Koncert zahájí smyčcový soubor VIOLKA, což je nové těleso naší školy, jehož mladí začínající hráči se pod vedením paní učitelky Karin Černé učí základům souborové a orchestrální hry.

Druhým našim hostem je vynikající mladá harfistka Nikola Bergmanová. S harfou začínala v liberecké ZUŠ pod vedením paní Markéty Doubravské, nyní ve studiu hry na harfu pokračuje na pražském Gymnáziu Jana Nerudy pod vedením paní profesorky Hany Müllerové-Jousové.

Hráči Jabloneckého komorního orchestru si pro své posluchače připravili hned pět premiérs vynikajícími sólisty! Jen namátkou – již zmíněná Nikola Bergmanová na harfu s naší flétnistkou Anežkou Bartošovou zahrají dvojkoncert od W.A.Mozarta, Eliška Zapadlová se předvede v temperamentní skladbě Finále od italského autora A.Piazzolliho a Vojtěch Čivný zahraje nádherný koncert f moll pro klarinet a orchestr od C.M.v.Webera. Celý orchestr se představí ve dvou orchestrálních premiérách – zazní tradicionál Amaizing Gace v úpravě Aleše Filipa a především nádherná Solvejžina píseň od Eduarda Griega.

Na setkání s našimi posluchači se těší 
Luboš Lachman – dirigent JKO    

Comments