AKTUALITY‎ > ‎

Úspěšný koncert souboru BRASS JABLONEC

přidáno: 19. 11. 2015 1:00, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 11. 2015 4:11 ]
Svůj debutový koncert u příležitosti Dne studentstva uspořádal pozounový soubor BRASS JABLONEC vedený panem učitelem Oleksandrem Grygorenkem.
Ve středu 18.11. koncertní sál ZUŠ doslova ,,praskal ve švech". BRASS JABLONEC nalákal velké množství posluchačů na pilně nastudované pásmo úprav pro tento soubor jak z oblasti tvorby starých mistrů, tak i z oblasti hudby swingové, soudobé, popové.
Dalo by se říci, že to byl první koncert tohoto formátu, který soubor uspořádal. Ti, kdo pamatují nedávný zrod tělesa a sledují postupný jeho vývoj, musí uznat, že BRASS JABLONEC svou pilnou a poctivou prací a kvalitním vedením doznal velkých změn jak v počtu členů - soubor začínal jako duo pozounů, postupně se rozšiřoval o další hráče, přidala se také tuba a  jako hosta si občas přizve hráče na bicí nástroje, tak i v rozsahu a rozmanitosti repertoáru a v intonaci provedení. Soubor nyní čítá pět až šest hráčů. Všichni jsou také členové školního Dechového orchestru ZUŠ.
Každá skladba vyvolala zasloužený bouřlivý nadšený potlesk diváků, což hráče evokovalo k ještě větší chuti tvořit báječný zvuk pozounové sekce, dynamicky velmi plastický a vyrovnaný.
Nelze opomenout  hezké vystoupení souboru BRASS JUNIOR, což je vlastně podobný soubor, avšak sestávající z mladších žáků. Možno  říci, že je jakousi přípravkou pro starší BRASS JABLONEC. 

Oba soubory připravily nádherný koncertní večer, který završily svými posluchači vynucenými společnými přídavky. Velká spokojenost a obdiv hostů dokazovalo také množství gratulací jednotlivým hráčům i panu učiteli po skončení koncertu.

Koncert slovem provázela paní učitelka Jarmila Klokočníková.

Také já sám, jako host koncertu se s radostí přidávám ke gratulantům a obdivovatelům souboru a přeji mu mnoho takovýchto nádherných koncertů, úspěchů a radosti z muzicírování.

Miroslav Halama

Koncert ke Dni studentstva


Comments