AKTUALITY‎ > ‎

Úspěšné koncertní premiéry

přidáno: 18. 12. 2010 3:07, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 21. 12. 2010 6:56 ]

Pro úzkou skupinu našich příznivců z řad rodičů, mých kolegů a přátel byl včerejší Vánoční koncert Jabloneckého komorního orchestru a našich hostů příjemným svátečním zážitkem!

Ano, nyní již mohu konstatovat, že i přes stálý „stres“ nás dirigentů ohledně personálního obsazení souborů a orchestrů, jsme si včerejší večer  společně příjemně užili!

 Jsem nadšen premiérovým vystoupením těch nejmladších – přípravky JKO pod vedením paní učitelky Pavly Ryšanové!  Je to samozřejmě zásluha také jednotlivých učitelů, kteří na hodinách věnují přípravě partů velkou pozornost! Mladí houslisté a violoncellisté předvedli kompaktní a intonačně čistý výkon. Je to velký příslib do budoucna a především pro další vývoj a existenci Jabloneckého komorního orchestru!

 Další host našeho vánočního koncertu - Klarinetové kvarteto dokreslilo vánoční atmosféru  Chorálem J.S.Bacha a vánočními koledami.

 Mám ohromnou radost z výkonu Jabloneckého komorního orchestru. Uvést tak náročné skladby po pouhých čtyřech zkouškách celého orchestru v letošním školním roce byla svým způsobem velká troufalost. Ale již skoro šestiletá vzájemná spolupráce začíná nést ovoce! Můj obdiv mají především naši sólisté – houslistky Alžběta Slámová a Markéta Franclíková, klarinetista Vojta Čivrný a klavíristka Marcela Jandová. Gratuluji ke skvělým koncertním výkonům!

 Děkuji VŠEM kolegům za individuální přípravu k  partům na jednotlivých hodinách! Děkuji také mamince a babičce Vojty Kulta za skvělý „servis za barem“! Všem účinkujícím ještě jednou GRATULUJI k výkonům na tomto koncertě!

 

Kolegům, všem hráčům, ale i Vám přítomným posluchačům přeji krásné Vánoce a zasloužený odpočinek o prázdninách!

 Luboš Lachman


Vánoční koncert JKO


Comments