AKTUALITY‎ > ‎

Úspěchy pěvecké třídy Jarmily Klokočníkové na významných pěveckých soutěžích

přidáno: 24. 6. 2021 6:04, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 25. 6. 2021 2:55 uživatelem Vít Rakušan ]
I přes pandemická omezení se dne 21. května naše žákyně zúčastnily 8.ročníku pěvecké soutěže Lípa cantantes, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica a Základní umělecká škola Česká Lípa. Kvůli špatné pandemické situaci se však letošní ročník odehrával pouze online. Soutěžní vystoupení jsme tedy nahráli za pomoci pana učitele Jana Nikendeye v naší ZUŠ.
O klavírní doprovod se nám postarala paní učitelka Romana Halamová, která za něj získala cenu jako nejlepší korepetitor soutěže.
Sabina Pourová se v kategorii do 15 let umístila na druhém místě. Zazářila zejména lidovou písní Vyleť sokol sivý vták, avšak bravůrně zvládla i skladbu Caro mio ben od skladatele Giuseppe Giordaniho. První místo v této kategorii nebylo uděleno.
Lucie Kovářová se v kategorii do 18 let umístila společně se žákyní z Turnova na prvním místě. Z jejích úst zazněla například árie Zerliny z Mozartovy opery Don Giovanni.
 
Doufáme, že si příští rok užijeme soutěžní vystoupení již naživo v ZUŠ Česká Lípa.
Záznam z koncertu vítězů ZDE

Stejnou nahrávku Lucie Kovářové jsme ještě použili na 19. online ročník soutěže Pražský pěvec a tam získala Lucie taktéž 1.místo.
Dalším úspěchem naší pěvecké třídy byl závěrečný koncert Stipendijní akademie Menart v rámci festivalu Pražské jaro 25.5. v Praze v kostele Šimona a Judy. Lucie Kovářová zazářila s písní Bohuslava Martinů Povedz, že mi povedz.

Záznam koncertu: ZDE

Doufáme, že příští rok si všechny akce a koncerty užijeme již bez omezení a naživo!

Děkujeme zejména Romance Halamové za ochotu a skvělé doprovody k soutěžnímu repertoáru, moc si jí vážíme!

Za pěvecké oddělení Jarmila Klokočníková


Pro zobrazení všech fotografií klikněte prosím na obrázek


https://photos.app.goo.gl/EzVuRhoCy3x51Cg97
Comments