AKTUALITY‎ > ‎

Úspěchy našich žáků v uplynulém víkendu

přidáno: 25. 5. 2015 2:20, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 28. 5. 2015 2:16 ]
Ve dnech 22 a 23. 5 probíhalo v Liberci ústřední kolo národní soutěže ve hře na dechové nástroje, určené žákům ZUŠ.
Jabloneckou ZUŠ velmi úspěšně reprezentoval ve hře na trubku Josef Pluhař (žák Miroslava Halamy), který ve své kategorii získal 2. místo. Je to veliký úspěch pro něj, jeho pedagoga i pro celou školu. Konkurence byla veliká a velmi kvalitní. V kategorii, ve které náš žák soutěžil hrálo 10 soutěžících a jejich výkony byly obdivuhodné. Odborná a velmi fundovaná porota neměla určitě lehké hodnocení. Mnohdy o umístění jednotlivých soutěžících rozhodovaly pouze detaily.
Josefu Pluhařovi velmi gratulujeme a přejeme mu také mnoho úspěchu při studiu na konzervatoři v Praze, kam byl přijat.
Velké poděkování patří také paní učitelce Romaně Halamové, která obstarala náročný klavírní doprovod.


Tento víkendový úspěch však není jediný.

V sobotu 23. května 2015 se od 16.00 hod. formou veřejné rozhlasové nahrávky ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu v Plzni uskutečnilo České zemské finále soutěže Zpěváček 2015.

Z regionálního kola severovýchodních Čech pořádaného Střediskem volného času DDM Vikýř ve spolupráci s Folklorním souborem Nisanka a Folklorním sdružením regionu severovýchodní Čechy a finančně podpořeného Libereckém krajem a Statutárním městem Jablonec nad Nisou, které proběhlo 25. dubna 2015 v Městském divadle v Jablonci nad Nisou, do Českého zemského finále postupovali 4 zpěváčci. Za východní Čechy Lucie Hácová a Viktor Divecký a za severní Čechy Tereza Glosová a Sára Jakouběová. Obě postupující za severní Čechy pochází z Jablonce nad Nisou a na regionálním kole je doprovázela muzika Folklorního souboru Nisanka. Čtrnáctiletá Tereza Glosová je žákyní ZUŠ v Jablonci nad Nisou, kde studuje sólový zpěv u Jarmily Klokočníkové a zpívá v úspěšném sboru Iuvetus, gaude! Sáře Jakouběové je deset let a je talentem „z ulice“, zatím totiž zpěv nestuduje.

Zpěváčci ze severovýchodních Čech dnes finále soutěže zcela ovládli. 
Zlatého českého zpěváčka si odváží Tereza Glosová z Jablonce nad Nisou. Lucie Hácová se dělí o stříbrného a Viktor Divecký o bronzového. Mezi deseti postupujícími do celostátního kola, které se uskuteční v říjnu letošního roku v Brně, je i Sára Jakouběová taktéž z Jablonce nad Nisou. 
Obě úspěšné jablonecké zpěvačky připravila a na finále doprovodila členka Folklorního souboru Nisanka a pedagožka ZUŠ v Jablonci nad Nisou Jarmila Klokočníková.

Také těmto úspěšným žákyním a paní učitelce Jarmile Klokočníkové vyjadřujeme  velkou  gratulaci a přejeme mnoho dalších úspěchů.

(čerpáno z tiskové zprávy poskytnuté paní Janou Hamplovou)

přikládáme odkaz na zprávu Českého rozhlasu v Plzni:

Comments