AKTUALITY‎ > ‎

Úspěch pěveckého oddělení ZUŠ Jablonec nad Nisou (aktualizace)

přidáno: 3. 5. 2022 0:57, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 4. 5. 2022 0:29 ]
Krásného a obdivuhodného úspěchu se v minulých dnech dočkali naši zpěváci. Po úspěšném absolvování okresního a krajského kola se probojovali do ústředního kola soutěže ve zpěvu a sklidili neuvěřitelný úspěch! Ústřední kolo proběhlo během uplynulého víkendu v ZUŠ Turnov. Zpěvačka Lucie Kovářová (na fotografii) v něm vyzpívala absolutní vítězství. Pěvecké trio (Kateřina Cimbálová, Anna Petrýdesová, Barbora Pokorná) pak skončilo na velice hodnotném 3. místě, pokud vezmeme v úvahu ohromnou konkurenci z celé ČR. Všem zpěvačkám a kolegyním Jarmile Klokočníkové a Blance Šubrtové srdečně gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší ZUŠ! 


Další fotografie jsou ZDE

Naše jablonecká ZUŠ měla úspěchy už na regionální úrovni, když v okresním kole v Železném Brodě získaly ve svých kategoriích první ceny Zuzana Kovářová a Markéta Běhounková, dále pak v krajském kole v Turnově si Sabina Pourová vyzpívala druhé místo a Luke Joshua Stevenson získal první místo ve III. kategorii, která již do dalšího kola nepostupuje. 

Dalším úspěchem našeho oddělení se stala účast  na 9. ročníku oblíbené pěvecké soutěže Lípa Cantantes v České Lípě, která se konala 8. dubna. Tam si komorní trio vyzpívalo první místo a ještě získalo zvláštní cenu za muzikální projev a Lucie Kovářová ovládla svým krásným hlasem tuto soutěž a stala se opět absolutní vítězkou.

Velké poděkování patří také naší kolegyni Romaně Halamové, která všechny zpěváky citlivě a ochotně doprovázela. Moc děkujeme!


Comments