AKTUALITY‎ > ‎

Úspěch našich výtvarníků v ústředním kole soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ České republiky

přidáno: 16. 10. 2017 1:39, autor: Miroslav Halama   [ Aktualizováno 7. 11. 2017 6:37 uživatelem Vít Rakušan ]
Ve dnech 6. - 8. 10. proběhlo ve Šternberku vyhlášení výsledků ústředního kola soutěžní přehlídky výtvarného oboru ZUŠ České republiky.
Tuto soutěžní přehlídku vyhlašuje v pravidelných tříletých cyklech Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a lze říci, že v ní účastníci prezentují to nejlepší, co v jejich výtvarném oboru za tuto dobu vzniklo. 
V letošním, již 13. ročníku získal náš výtvarný obor 2 zlatá pásma, jedno stříbrné a dvě bronzová pásma. Je to vysoké ocenění práce našich žáků i jejich pedagogů a velký úspěch, kterého si velice vážíme.
Ústřední kolo přehlídky je vždy završeno mimořádně obsáhlou výstavou, která je instalovaná v prostorách bývalého augustiniánského kláštera ve Šternberku a veřejnosti přístupná po celý rok.
Již tradičně nese název "Oči dokořán" a nabízí jedinečnou možnost porovnat způsoby pojetí výuky výtvarných pedagogů z celé české republiky."

Účast ZUŠ Libereckého kraje v ústředním kole soutěžní přehlídky výtvarných oborů základních uměleckých škol ČR finančně podpořil Liberecký kraj. Účelová dotace z rozpočtu Libereckého kraje byla použita na dopravu výtvarných prací do Šternberka. Děkujeme!

Ingrid Kostřicová

Celou fotogalerii najdete ZDE
Comments