U protinožců

přidáno: 11. 3. 2015 2:29, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 12. 3. 2015 1:00 ]
V úterý 10. března proběhla v budově ZUŠ na Horním náměstí vernisáž výstavy prací žáků a studentů našeho výtvarného oddělení.
Výstava nese název ,,U protinožců" a mladí umělci se inspirovali životem, záhadami a zajímavostmi světa na jižní polokouli.

Vernisáž zahájila paní učitelka Věra Činčarová, jejíž úvod a výklad střídaly jižní rytmy jazzového piána Miloše Hladíka a bicích nástrojů Jiřího Šnajdra  a Martina Gorčíka.

Poté se již návštěvníci výstavy nechali unášet krásami, záhadami a také barvami dalekých jižních zemí. Mohli zpozorovat milá, ale také určitě nebezpečná zvířata, nejrůznější tvory, pestrobarevné ptactvo, záhadné domorodce či lovce, důstojné tváře, které zřejmě patřily objevitelům, nechyběly také ukázky podmořského života.

Žáci a studenti v čele s paní učitelkou Věrou Činčarovou nám všem připravili nádherný, tajuplný podvečer a ten, kdo má rád dobrodružství dálek a navíc vnímá neskutečnou šikovnost našich žáků a kantorů ve výtvarném oddělení, si návštěvu vernisáže jistě užil.

Samozřejmě nechybělo ani malé občerstvení.

Miroslav Halama

U protinožců