AKTUALITY‎ > ‎

Účast našich žáků na Lípa Cantantes byla korunována 3 vítězstvími

přidáno: 31. 10. 2013 0:50, autor: Miroslav Halama
V letošním roce připravil Mezinárodní hudební festival Lípa Musica ve spolupráci se Základní uměleckou školou v České Lípě první ročník pěvecké soutěže Lípa Cantantes. Lípa Cantantes byla orientována na mladé zpěváky základních uměleckých škol celého Libereckého kraje. Celkem se přihlásilo 30 soutěžících ze ZUŠ Liberec, Česká Lípa, Cvikov, Jablonec nad Jizerou, Jablonec nad Nisou a Mimoň. Ti byli zařazeni do 4 věkových kategorií v sólovém zpěvu a 2 kategorií ve zpěvu komorním. 
Naši školu reprezentovali žáci třídy Jarmily Klokočníkové. Ti svůj pěvecký um měli možnost předvést ve 2. věkové kategorii (10 – 12 let) a 4. kategorii (16 – 18 let) a v komorním zpěvu. Ve velké konkurenci základních uměleckých škol naši žáci obstáli nad všechna očekávání. Ve všech zastoupených kategoriích obsadili 1. místa! Ve 2. kategorii se Jan Novenko umístil na 1. místě a Tereza Glosová na 3. místě. V nejvyšší věkové kategorii obsadila 2.místo Anna Novotná, která odvedla skvělý výkon a 1. místo Hana Herkommerová
Porota, která zasedala ve složení: Magdalena Hajóssyová – hvězda zlaté éry československé opery a vedoucí katedry zpěvu na pražské HAMU, starostka města Česká Lípa Hana Moudrá, ředitel místní ZUŠ Marek Kučera, ředitel MHF Lípa Musica Martin Prokeš a pedagožka zpěvu ZUŠ Mimoň a Žandov Pavlína Skuhravá dodatečně ohodnotila Hančin výkon takto: „Svůj výjimečný potenciál ukázala v přednesu slavné árie Xerxa ze stejnojmenné opery G. F. Händela Lascia chio pianga a zařadila se k největším objevům prvního ročníku soutěže“. Spolu s Annou Novotnou a Terezou Glosovou pak děvčata zvítězila v komorních triech písní Trávnice. Současně získaly i zvláštní cenu Pavly Šimkové za muzikální projev v komorním zpěvu za píseň Ej lásko. 
Tato soutěž se konala 25. října v ZUŠ Česká Lípa, závěrečný koncert a předávání cen se uskutečnilo v překrásných prostorách barokní kaple v původním augustiniánském klášteře. 

Zvláštní poděkování patří paní Evě Navrátilové, která naše soutěžící doprovodila na piáno a paní učitelce Klokočníkové za jedinečný přístup k dětem a svou obětavou práci.

Hana Herkommerová

,,Z úspěchů našich žáků i paní učitelky Jarmily Klokočníkové máme všichni velikou radost a připojujeme se ke gratulaci a poděkování" (pozn. redakce)

Lípa Cantantes

                                                                                    Foto: Hana Herkommerová

Comments