AKTUALITY‎ > ‎

Společný koncert v divadle

přidáno: 16. 9. 2010 9:01, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 9. 2010 3:23 ]
Bezpochyby největší událostí uplynulého týdne byl společný koncert Iuventus, gaude! a Meninas Cantoras z Brazílie v Městském divadle v pátek 10 září. Tímto koncertem náš pěvecký sbor oslavil pětileté výročí a zároveň poctil naše hosty z Brazílie – dívčí pěvecký sbor z partnerského města Nova Petropolis. Dalším hostem byl i sbor z Litoměřic PUELLAE CANTANTES.

Účinkující sbory připravily pro posluchače v divadle opravdu hezký zážitek. Program byl i přes svou délku zajímavý a plný žánrových i výrazových kontrastů. Vynikající úroveň potvrdil náš Iuventus, gaude! Jejich úvodní vystoupení, tak jak jsme zvyklí, bylo doslova strhující…Brazilci v druhé půli předvedli svůj pověstný temperament. Dával o sobě znát v každém okamžiku jejich vystoupení – jak ve zpěvu, tak v doprovodných choreografiích.

Nesmí chybět velké, velké poděkování všem, kteří tuto náročnou událost nachystali. Dopadla opravdu na výtečnou!

Zveřejňujeme fotografie, které během pobytu našich hostů pořídil věrný přítel školy a Iuventus, gaude! pan Václav Landovský. S jeho laskavím svolením vám fotografie nabízíme.

Přestože se k pobytu brazilských hostů v Jablonci určitě ještě vrátíme, chci vyjádřit co největší díky vám všem, kteří jste pomáhali. Rodičům našich dětí za obětavost v zajištění noclehů a stravování. Kolegyně Ivana Ullmannová odvedla neuvěřitelné množství manažerské práce. Celý program pobytu klapal bez jediné chybičky. A to hlavní - naši hosté odjížděli spokojení, troufám si říci nadšení. Je to dobrá vizitka pro školu, pro město, pro nás pro všechny. A to především díky VAŠÍ POMOCI. 

Velký dík patří i celému vedení města, protože nám stálo nablízku a bez jeho pomoci by návštěva nešla finančně ani organizačně tak dobře zvládnout!Comments