AKTUALITY‎ > ‎

Soutěž v komorní hře

přidáno: 23. 1. 2013 13:50, autor: Miroslav Halama
V letošním roce byla vyhlášena soutěž v komorní hře. Za naší ZUŠ se  klání zúčastní několik uskupení, vedených učiteli Vladislavem Krejčíkem a Lubošem Lachmanem.  Zastupovat budou kategorii s převahou dechových nástrojů a také kategorii s převahou smyčcových nástrojů.

Svou připravenost si naše komorní soubory měly možnost ověřit ve školním kole zmíněné soutěže, které se konalo na našem sále ve středu 23. ledna od 18,00 hod.

Představila se Dechová harmonie ve složení: Aleš Tvrdík, Nikola Vindyšová, Magdalena Kořínková na klarinety a Stanislav Palič na basklarinet.  Těleso připravuje pan učitel Vladislav Krejčík.
Po Dechové harmonii nastoupilo Klarinetové kvarteto pod vedením pana učitele Luboše Lachmana a to ve složení : Anna Kultová, Vojtěch Čivrný, Eliška Matoušová na klarinety a Mariana Staffenová na basklarinet.
Dalším ,,želízkem v ohni" Vladislava Krejčíka bylo Klarinetové duo s hráči Alešem Tvrdíkem a Nikolou Vindyšovou.
Na závěr se představilo velmi zajímavé trio: Adéla Ježková - housle, Aleš Tvrdík klarinet a Hana Moravcová - klavír. Vedoucím tria je opět pan učitel Krejčík.

Všechna účinkující tělesa byla dobře připravena a podala velmi hezké výkony.

Po skončení školního kola se sešla porota, která vystoupení jednotlivých soutěžních uskupení pečlivě a zodpovědně zhodnotila a dospěla k závěru, že všechna toho večera účinkující tělesa si zaslouží postup do kola okresního, které se koná 6. února tohoto roku rovněž na sále jablonecké ZUŠ. Začátek soutěže je naplánován na 14,00 hod.

Všem účinkujícím blahopřejeme!

-mirhal-

Školní kolo soutěže komorní hry


Comments