AKTUALITY‎ > ‎

Soustředění Jabloneckého komorního orchestru – příprava na koncert

přidáno: 16. 3. 2010 6:04, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]

Sobotu 13.března věnovali hráči JKO přípravě na nadcházející koncert v Městském divadle v Jablonci nad Nisou.

Sešli jsme se opět na sále a celý den studovali party až do těch nejmenších detailů. Zahrát si v  Městském divadle je pro nás vždy velkým svátkem. Všichni ale také cítíme velký závazek, takže se "makalo" mnohdy až na hranici naprostého vyčerpání.

Pro posluchače jsme připravili zajímavý a pestrý program. Zazní známé Musorgského Obrázky z výstavy ("Kartinky" – Promenáda a Starý hrad) a vzrušující Novákova Slovácká suita  (Zamilovaní a V kostele) s nádhernými orchestrálními sóly klarinetu, alt saxofonu, basklarinetu, varhan a dalších nástrojů.

Ve strhující Massenetově Meditaci se nám představí mladá talentovaná houslistka Markéta Franclíková. Její sólové housle určitě nenechají nikoho v klidu! Závěr bude patřit filmové melodii Pearl Harbor.

Naši mladí orchestrální hráči si určitě zaslouží PLNÉ DIVADLO – přijďte je proto, prosím, podpořit! Ve druhé části  koncertu vystoupí se svým uměním známý liberecký soubor bicích melodických nástrojů ARIES, který vždy posluchačům připraví naprosto nevšední hudební zážitek té nejvyšší kvality.

Vstupenky si můžete zakoupit nejenom v pokladně Městského divadla, ale také u dirigenta orchestru, nebo v kanceláři ZUŠ.

Všem hráčům děkuji za sobotní dřinu a skvělý přístup!

 Luboš Lachman

 

 

 
Comments