AKTUALITY‎ > ‎

Soustředění Amici, gaudete! v Oldřichově v Hájích listopad 2015

přidáno: 20. 11. 2015 13:13, autor: Romana Císařová
Nejstarší přípravný pěvecký sbor Amici, gaudete!  žil ve dnech 11. - 14. 11. opět čilým pracovním životem.
Původní i nové zpěvačky se dvěma statečnými zpěváky se ve třech dnech sezpívávali v ubytovacím zařízení liberecké organizace DDM Větrník v Oldřichově v Hájích. Jako každoročně zde bylo mladým zpěvákům poskytnuto nejen útulné přístřeší, ale také vynikající kuchyně a zázemí pro společné zkoušky. 
Téměř padesát dětí bylo rozděleno do pracovních skupin, kde si užívaly nejen zábavu, ale také plnily úkoly a povinnosti s pobytem spojené. I přes zdravotní indispozici hlavního sbormistra Tomáše Pospíšila a také dalších členů pedagogického sboru se podařilo soustředění uskutečnit a děti zvládly s bravurou natrénovat mnoho nových písní.
S pracovním i zábavným programem opět vypomáhaly dívky z koncertního sboru Iuventus, gaude!.
Za velmi krátkou dobu, která byla naplněna zážitky i společnou zpěváckou prací, zvládly děti secvičit několik nových písní ve vícehlasém podání - s českými, francouzskými, anglickými a latinskými texty. Některé z nich pak jako malou ochutnávku předvedly svým rodičům na krátkém vystoupení v závěru soustředění. 
Mladí zpěváci i jejich rodinní příslušníci byli příjemně přátelsky naladěni, což přispělo k milému závěru soustředění, kde bylo navázáno mnoho nových přátelství. Nové písně děti předvedou na slavnostním provedení Vánoční mše Jakuba Jana Ryby spolu s koncertním sborem v jabloneckém divadle a také na vánočním koncertě v Eurocentru.
Velké poděkování za skvělé sborové soustředění patří Tomáši Pospíšilovi, klavíristce Janě Liškové Kvochové a tak jako vloni i obětavému rodičovskému doprovodu paní Cimbálové a Pokorné.

Kateřina Nora Nováková

Fotografie Irena Cimbálová

AG! soustředění 2015Comments