AKTUALITY‎ > ‎

Sobotní soustředění Jabloneckého komorního orchestru

přidáno: 28. 9. 2010 2:55, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 9. 2010 4:38 ]

Hráči Jabloneckého komorního orchestru se sešli v sobotu na sále ZUŠ k intenzivní zkoušce nového koncertního repertoáru. Těleso je v letošní první polovině své koncertní sezóny v nelehké situaci. Část stěžejních hráčů má taneční, druhá část již dojíždí na Vysoké školy a pracuje. Z těchto důvodů jsme se rozhodli pro netradiční rozvržení zkoušek. Smyčce zkouší ve čtvrtek na sále, dechy v pátek večer ve Mšeně a každý měsíc hledáme vždy alespoň jeden volný víkendový den na zkoušky celého orchestru.

 Další komplikací pro naše mladé těleso je kritický nedostatek „volné kapacity“ flétnistek. Takže jsme se ze dne na den ocitli bez fléten. Na vzniklou situaci rychle zareagovala talentovaná Zuzana Beerová ze ZUŠ v Tanvaldu pod vedením své paní učitelky Ivety Růtové. Při své sobotní premiéře si Zuzka vedla více jak skvěle a je pro orchestr velkým příslibem do budoucnosti! Gratulujeme! Stále ale hledáme šikovnou hráčku na post 2.flétny. Zde je tedy naše výzva - pokud hraješ na příčnou flétnu a chceš si rozšířit svoje dovednosti o orchestrální praxi, PŘIJĎ MEZI NÁS!

 I přes to, že nám sobotní plány zkomplikovala lavina chřipkového onemocnění (chyběly nám 5 housle, viola a basklarinet), zaslouží si všichni hráči moje velké poděkování za fantastickou tvůrčí atmosféru a strhující pracovní tempo – hrálo se téměř bez přestávek!

 Luboš Lachman, dirigent orchestru                                                                 
                                                                                                                        Foto: Jablonecký deník
Comments