AKTUALITY‎ > ‎

Smyčce a pak swing

přidáno: 19. 6. 2014 14:13, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 19. 6. 2014 14:15 ]Kryté pódium na Mírovém náměstí patřilo ve středu 18. června od 16.00 hod. žákům liberecké základní umělecké školy. Koncertovat přijely dva mládežnické liberecké soubory - smyčcový soubor JUNIORI pod vedením Jaroslava Nalezinka a Big Band pod vedením Rudolfa Mihulky.

Náměstím nejdříve zněly něžné tóny smyčců a po zhruba půlhodině je vystřídal mohutně znějící swing a latina. Big Band liberecké ZUŠky má v aktuálním složení za sebou teprve 9 měsíců existence a společné práce, ale na výkonech hudebníků to absolutně nebylo znát. Kapela zněla jako dospělý, vyzrálý a zkušený orchestr. Ne náhodou si také mladí swingaři odvezli 2. místo z letošního ústředního kola soutěže jazzových orchestrů ZUŠ v Litvínově.

Smyčce a swing


Další "hudební" středa je tedy za námi, v příštím týdnu se můžete těšit především na mimořádně atraktivní koncert na mole jablonecké přehrady. V pondělí 23. 6. od 21.00 hodin na mole mezi první a druhou přehradou se rozezvučí známé tóny z Malé noční hudby W. A. Mozarta v podání komorního orchestru Quattro.

Více ZDE

Nevšední hudební zážitek přinese i další "středeční" koncert na Mírovém náměstí v příštím týdnu - vystoupení sboru Iuventus, gaude! a sopranistky Jany Štěrbové. Mimo jiné se můžete těšit na slavné Pie Jesu A. L. Webbera nebo třeba Skřivánčí píseň od B. Smetany.

Vít Rakušan
Comments