AKTUALITY‎ > ‎

Slavnostní koncert JAZZTETU ZUŠ v Loučné n.N.

přidáno: 1. 7. 2015 0:44, autor: Miroslav Halama
Hudebnímu souboru JAZZTET ZUŠ Jablonec nad Nisou se dostalo mimořádné nabídky od Spolku přátel obce Janov nad Nisou – odehrát v kostele sv. Josefa v Loučné nad Nisou slavnostní narozeninový koncert (dokonce dvojnásobně narozeninový) u příležitosti postavení kostela sv. Josefa (100 let) a dvacetiletého výročí činnosti Spolku přátel obce Janov nad Nisou, který se mj. o tuto památku stará. 
JAZZTET ZUŠ zahrál pod vedením pana učitele Vladimíra Vláška hudebně pestrý program. V úvodu koncertu zaznělo Handyho slavné „St. Louis Blues“, rozehrané klavíristkou Aničkou Kvíčalovou a rytmickou skupinou souboru. Skladba vznikla přibližně v době vybudování loučenského kostelíku. Hned v následujícím opusu „Moanin“ z 50. let se kvartet rozšířil o klarinet, pozoun a druhé klávesové nástroje. Zazněla improvizovaná sóla bratrů Vláškových (Ondřej – klarinet, Jakub – klávesy). Orchestrální zvuk nahradila vzápětí jemná baladická píseň „Just The Way You Are“ proslavená kanadskou jazzovou zpěvačkou a klavíristkou Dianou Krall v podání zpěvačky Jazztetu ZUŠ Marcely Jandové. Žánr jazzrocku 70. let byl v programu zastoupen skladbou „The Sidewinder“ s improvizovanými sóly basové kytary (Florián Pejcha) a klarinetu (Ondřej Vlášek). Kytarista Tomáš Zedník sólově přednesl světový evergreen – popjazzovou „Samba Pa Ti“ Carlose Santany. V bluesovce trumpetisty Milese Davise „Walking“ se v improvizovaných sólech vystřídali opět bratři Vláškové. Ochutnávku latinskoamerické hudby soubor obstaral v podobě pohodové samby „So Nice“ zpívané Marcelou Jandovou s pěkným klavírním sólem pana učitele Miloše Hladíka, který vystoupil ve dvou skladbách jako hostující klavírista souboru. Na závěr koncertu zazněla svižně „odpíchnutá“ bubeníkem Petrem „Mácou“ Macíčkem orchestrálka-popjazzovka „Shufflin´ All The World“ s pozounovým (Vít Sladký), klarinetovým (Ondřej Vlášek) a klavírním (Jakub Vlášek) sólem.

Velkou odměnou mladým hudebníkům byl dlouhotrvající potlesk publika zaplněného kostelíku, který si vynutil hudební přídavek.

Vladimír Vlášek

Jazztet v Loučné


Comments