AKTUALITY‎ > ‎

Sezóna sboru Iuventus, gaude! v Jablonci vrcholí

přidáno: 1. 6. 2010 1:56, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]
Dvěma koncerty vyvrcholila nabitá sezóna sboru  Iuventus, gaude! Alespoň pokud jde o vystoupení v Jablonci. Ve středu vystoupila dvě sborová oddělení Iuventus, gaude! a Amici, gaudete! v kostele dr.Farského na koncertě duchovní hudby.  V sobotu se k nim přidali i nejmladší Pueri, gaudete! a společně s hosty zaplnili jablonecké Eurocentrum.

Hosté přijeli opravdu zdaleka, až z Českého Krumlova dorazil sbor Brumlíci pod vedením sbormistra Lukáše Holce. Jde o přípravku Českokrumlovských Medvíďat, sboru, se kterým jsme se tak dlouho potkávali na soutěžích, až jsme domluvili jarní návštěvu sboru Amici, gaudete! v Krumlově a na oplátku Amici hostili tento víkend  Brumlíky v Jablonci. 

Eurocentrum se zaplnilo asi dvěma stovkami diváků a 150 účinkujícími. Celý koncert zahájilo nejmladší oddělení Pueri, gaudete! Po nich předvedl svůj soutěžní repertoár pro mezinárodní soutěž  Svátky písní v Olomouci sbor Iuventus, gaude! Po přestávce nastoupili nejprve Amici, gaudete! a po nich už Brumlíci z Českého Krumlova. Na závěr koncertu zazněly dvě společné lidovky a pódium praskalo ve švech. 

Koncert se tradičně vydařil a byl snad příjemnou tečkou za sborovou sezónou. Obě přípravky čekají v červnu už jen dvě poslední zkoušky, sbor Iuventus, gaude! ale bude za týden – v sobotu 5.června soutěžit v Olomouci hned ve třech kategoriích a koncem června odjíždějí děti na festival sborů  do italského Sommacampagna. Á pak už čekají prázdniny. 
A nová sborová sezóna…

Ivana Ullmannová


Zobrazit vše
Comments