AKTUALITY‎ > ‎

Seminář k Feldenkrkraisově metodě pro učitele opět v Jablonci

přidáno: 14. 10. 2022 0:15, autor: Vít Rakušan
Třída hudební nauky slouží primárně k výuce hudební teorie, procvičování a upevňování hudebních dovednosti a rozšiřování hudebně-kulturního povědomí. Čas od času se ale promění ve cvičební prostor, jako tomu bylo před pár dny v sobotu 8. října.
 
Už počtvrté v průběhu šesti let se zde sešla skupinka žen, které zaujala Feldenkraisova metoda (FM). Přínosem této metody je snížení svalového napětí, větší pohybové možnosti, schopnost větší relaxace a odpočinku, lepší koordinace pohybu. Dochází k bystření tělového vědomí, člověk si sám sebe více uvědomuje, tím si více naslouchá. Zbystřují se smysly, člověk více vnímá, cítí, slyší, vidí. Objevujeme radost z pohybu. V neposlední řadě dochází k otevírání potenciálu jak na úrovni těla, tak psychiky.

Některé z žen přišly na cvičení počtvrté, některé poprvé. Opět přijela lektorka z Prahy Monika Šabartová, která nabídla tři lekce v průběhu celého dopoledne a která nadchla nově příchozí natolik, že se po skončení hlásili se zájmem o další pokračování. A na tom se už pracuje :-)

Zajímavé bylo i složení skupiny: tentokrát se sešly kromě kolegyň z jablonecké ZUŠ také maminky našich žáků-žákyň, studentka seniorka a kolegyně z libereckých škol, výtvarnice, tanečnice. Opět se vše odehrálo ve velmi příjemné atmosféře s milým hlasovým vedením certifikované lektorky Moniky, na čemž je také FM postavena. Kdo by měl zájem dozvědět se o FM a lektorce více, zde je odkaz: https://www.feldenkraisjoga.cz/

Několik fotografií zobrazíte po kliknutí na obrázek:

https://photos.app.goo.gl/AQdQUsSghYbFFxcZA

Autor příspěvku: Petra Koutecká
Comments