AKTUALITY‎ > ‎

Sborové soustředění s přípravou na světovou olympiádu

přidáno: 28. 3. 2018 12:59, autor: Romana Císařová   [ aktualizováno 28. 3. 2018 13:02 ]
Letošní soustředění koncertního sboru Iuventus, gaude! se neslo v jedinečném duchu s mottem „je nám spolu dobře“, jež celé čtyři dny opravdu skvěle vystihuje. Oproti tomu loňskému probíhalo na chatě Muhu v Jindřichově, jelikož se naše sborová rodinka tak rozrostla, že bychom z Domu dětí a mládeže Větrník, (který bylo dějištěm soustředění minulých) s trochou nadsázky asi "přetejkali" okny. 
Vůbec jsme nezaháleli. Jak hned první den, tak i celé soustředění bylo pojato dosti pracovně. Dělené zkoušky, stavění skladeb a neposledně hlasová průprava s Alenkou Tichou byly to, co nás mělo připravit na sobotní koncert na Sychrově, ale hlavně také na letošní sborovou olympiádu v Jihoafrické republice. Nemůžu zapomenout na hlasový klid, nezbytný pro naše, postupně čím dál unavenější hlasivky, a krátký výlet na vybití přebytečné energie. Milovníci pohybových aktivit si pak měli možnost zahrát oblíbenou obíhačku či si zaposilovat při opakovaném přesouvání stolů a židlí během přestavování jídelny na zkušebnu a zpětně zkušebny na jídelnu. Hlavní celosborovou zábavou pak byl tradiční Iuventus XFactor, tento rok dokonce s rekordními 11 vystoupeními. Sboráci zde vytáhli své talenty a nebo jen prostě pobavili sebe i své spoluúčinkující. Každopádně se jednalo o velmi úspěšný večer s prodlouženou večerkou (pro nás děti velmi podstatná maličkost). Nemohla bych také nezmínit naše tradiční a přínosná „kolečka“ kde si před večerkou říkáme velmi podstatné a podnětné věci k zamyšlení. Vyvrcholením celého úsilí se pak stal již zmíněný koncert na zámku Sychrov, který bych nazvala byť nenazvučeným, tak vřelým a velmi pěkným.

                                                                                                                Iuventus XFactor - The Be Sharps

Na závěr bych chtěla skutečně poděkovat všem, kdo celou akci pořádali. Personálu chaty Muhu a jmenovitě pak: našemu jedinému a úžasnému Tomáši Pospíšilovi, bez kterého by všechny ty úžasné věci, co spolu tvoříme nebyly; klavíristům Janě Liškové a Vilému Valkounovi, kteří mají ty úžasné prsty, s jimiž dokáží zahrát "madlajs" jako Čtyry mile za Opavum; Alence Tiché a Lucce Fürstové, jež nám neustále dokazují, že zpívat je nejen obrovská radost, ale i dřina a konečně nám všem, že jsme tak skvělá bláznivá parta plná různorodých osobností.

Myslím, že můžu mluvit za všechny, když řeknu, že už teď se nám stýská a nemůžeme se ani trochu dočkat soustředění příštího... 
                                          ...tak zase za rok, čau!

Terezie Císařová


Galerii fotografií pořízených sboráky najdete na https://photos.app.goo.gl/k5VFBYITWE1KqXNy1
Comments