AKTUALITY‎ > ‎

Sbor Iuventus, gaude! zcela vyprodal Eurocentrum

přidáno: 28. 12. 2011 1:37, autor: Miroslav Halama   [ aktualizováno 29. 12. 2011 6:49 ]

Více než 600 diváků zcela zaplnilo velký sál Eurocentra, kde se 27.prosince konal tradiční koncert Vánoce s Iuventus, gaude! Prodávaly se dokonce i lístky k stání.  

Představila se všechna tři sborová oddělení se sbormistrem Tomášem Pospíšilem a v premiéře také roztomilé, za čertíky převlečené děti z předpřípravného oddělení paní učitelky Jarmily Klokočníkové. Přestože jsou to děti velmi malé, ve věku 3-6let, vůbec se nebály ani nestyděly a svou premiéru zvládly přímo čertovsky skvěle.

              Začátek koncertu ale patřil sboru Amici, gaudete! a jejich vánočnímu i nevánočnímu repertoáru v několika světových jazycích. Po čertí předpřípravce následovalo první vystoupení hlavního koncertního sboru a po něm přišlo Dvanáct měsíčků. Bylo jich sice jen jedenáct, protože kluků je prostě ve sborech nedostatek a sbormistr by byl v roli prosince trochu přerostlý, ale zato s nimi přišla i Maruška, Holena a macecha, pohledný nápadník a celý sbor dětí. Takže pohádka pánů Svěráka a Uhlíře mohla začít a dětem z Pueri, gaudete! se moc povedla.

            Po přestávce zpestřené ochutnávkou cukroví od maminek a babiček se na scénu vrátil sbor Iuventus, gaude!, nejprve s ochutnávkou krásných koled, potom za doprovodu Jabloneckého komorního sdružení v čele s Pavlem Hübnerem zaznělo pět částí Händelova oratoria Mesiáš.

            Koncert vyvrcholil nejprve Hoganovým vánočním spirituálem Glory, glory, glory a pak už se pod náporem dětí všech tří sborových oddělení skoro zbořilo jeviště, však je jich taky kolem 150. Na pódium se naštěstí vešly i s Jabloneckým komorním sdružením, které je i diváky doprovodilo při společném zpívání koled.

Odměnou byl dětem opravdu hodně dlouhý a hodně hlasitý potlesk plného sálu. Když sbormistr Tomáš Pospíšil ohlašoval vánoční koncert s nadsázkou jako třetí svátek vánoční, nebyl rozhodně daleko od pravdy. Vánoce s Iuventus, gaude! se opět povedly.

 

Za sbory Iuventus, gaude!, Amici, gaudete! a Pueri, gaudete! Ivana Ullmannová 

Vánoční koncert našich sborů


Čtenářům nabízíme také odkaz na článek a fotografie  týdeníku NAŠE JABLONECKO :

klikněte prosím na obrázek


Comments