AKTUALITY‎ > ‎

RYBOVKA

přidáno: 10. 11. 2009 10:15, autor: Vít Rakušan   [ aktualizováno 17. 6. 2010 6:42 ]
Vážení přátelé, 
ve spolupráci s městem Jablonec nad Nisou a Eurocentrem chystáme unikátní dětské provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Představení, ve kterém vystoupí okolo 150 účinkujících předvedeme 27. prosince 2009 od 18.00 hod. v jabloneckém Eurocentru.

S myšlenkou nacvičit Rybovu mši jsme si pohrávali už před rokem, tehdy ale tento záměr ustoupil dlouhodobě naplánovaným aktivitám. Rádi jsme však náš záměr oživili na jaře tohoto roku a prakticky od té doby také začaly přípravy.

Ve snaze o co nejpoutavější provedení naší tradiční vánoční zpívané mše se pan sbormistr Tomáš Pospíšil rozhodl upravit notový materiál tak, aby původně smíšený sbor mohly nahradit dětské hlasy. Zároveň jsme také oslovili rodiče, bývalé i současné žáky a přátele ZUŠ se záměrem založit a secvičit doprovodný orchestr. Podařilo se a vznikl krásně nazvaný "Vánoční orchestr ZUŠ".

Jsme velice rádi, že naše pozvání ke spolupráci přijal Dětský folklorní soubor Malá Nisanka z DDM Vikýř pod vedením Jany Hanajové, která se zároveň stala i choreografkou večera. Společně vznikl nápad vsadit mezi jednotlivé hudební části krátké stylizované vstupy v podobě vánočních lidových zvyků předváděných právě dětmi z Malé Nisanky. Tradiční koncertní pojetí "Rybovky" tak dostane přídech divadelního představení. Atmosféru skutečných lidových Vánoc doplníme i výtvarným pojetím scény a lidovým oblečením účinkujících. 

Všichni společně se těšíme na nevšední a možná i trochu odvážný projekt a přáli bychom si, abyste byli s námi u toho!

Závěrem ještě několik souhrnných fakt:

Základní umělecká škola Jablonec nad Nisou ve spolupráci s městem Jablonec nad Nisou a Eurocentrem

pořádá

Dětské provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Účinkují: Iuventus, gaude!, Vánoční orchestr ZUŠ a Dětský folklorní soubor Malá Nisanka z DDM Vikýř pod vedením Jany Hanajové
Dirigent: Tomáš Pospíšil
Choreografie: Jana Hanajová
Výtvarná spolupráce: Věra Činčarová, Ingrid Kostřicová a Marcela Poloprudská

Termín: neděle 27. prosince od 18.00 hod. ve velkém sále Eurocentra

Předprodej vstupenek v ceně 120,- Kč v kanceláři ZUŠ nebo v pokladně Eurocentra od pátku 20. listopadu 
Comments